Kedim Tuvaletini Tutuyor Yapmıyor...

rjn-90

karameli bir haftadır klozete alıstırmaya calısıyorum.ıkı haftada bir kum alıyorduk kum temizlemesi kum ayıklamasından bıktım ayretten ıkı cocugum var halıyle kumla temas etme oranı yuksek.karamele tuvalet egitim seti aldım.bir kedi gunde bi kere kaka 3 4 kere ciş yapar.karamelse 2 gunde bir cis ve kaka yapmaya başladı anladıgım kadarıyla tutuyor tuvaletini.aranızda var mı klozete alıştıran ve bu durum daha ne kadar sürecek...

7 CEVAP

Çam peleti kullanın hem sizin hem kedinizin yaşam kalitesi için

Ayseenur10

Bence çok fazla diretiyorsa zorlamayın. Klozet yerine pelete geçmeyi deneyebilirsiniz. Ama çok fazla tutmasıda zarar verir bi yerden sonra

Ayseenur10

Ayrıca bıktım diyorsunuz, kedi sahiplendiğinizde bu tür bakımların olacağını bilmelisiniz. Çocuklarınız bebeklik dönemlerinde nasıl size muhtaçsa yeme,içme,tuvalet, bakım konusunda kediniz bir ömür boyu size öyle muhtaç.

iidyl

kediyi klozete alıştırmak sizin tuvaletinizi kuma yapmaya zorlanmanız gibi bir şey :D

tutması normal fakat tehlikeli.

tavsiyem diğer arkadaşlar gibi pelete geçmeniz veya elekli tuvalet alıp elemekle uğraşmamanız.

Gelyahron

Kediler içgüdüsel olarak toprak ve kuma ihtiyaçlarını görmek isterler. Galiba kediniz klozete yapmamakta diretecek gibi. Yani anlattığınıza göre alışması çok uzun zaman alacak

Ozge00

Evet kumu maske takarak eşeleyin. Hiçbir sorun olmaz. zaten bu bahane insanların kediyi sokağa atma bahanesidir. Yok hamileyim yok kumunu temizleyemem yok şunu yapsın yok bunu yapmasın. Oldu. O da sizin köleniz ya her istediğinizi yapsın. Kedinin klozete yapmasına ne hacet var. Kumdan rahatsız iseniz pelet alin. Bu şekilde devam ederse ciddi problemlere de yol açabilir.

Anonymus552223

Olmuyosa zorlamayin, tuvalet aliskanligi bozulur oraya buraya yapmaya baslarsa daha kotu olur.