Bu Şey Parazit Mi???

ozlemalice

Merhaba. Çok belli olmasa da daire içine aldığım şeyler sizce parazit olabilir mi ya da nedir sizce? Kedim pencerenin önünde sinek kovalıyordu 15 20 dk dakikadır. Şimdi bakarken gezdiği yerde böyle beyaz beyaz kımıl kımıl bir şeyler gördüm birkaç tane. Kedim ortalama 6 mayıs doğumlu. 9 hazirandan beri bende ve o gün alır almaz 9 haziranda iç parazit damlasını yaptırdım. Markası profender. Kakasına denk geldikçe ilk yaptığından beri kurumadan uzaktan bakıyorum herhangibir kımıldayan şey görmedim ya da kıl yumağı gibi bir şey döktüğünü görmedim. Sormak istediğim bu beyaz minicik kımıldayan şeyler kedimden düşmüş iç parazit olabilir mi acaba?? Ama tuvaletini yaptığı bir yer değil. Camın önünde sadece böyle düşürmesi mümkün mü ya da olabilir mi diye sormak istiyorum. Bu arada iç parazitten 1 hafta sonra dış parazit damlası, 3 hafta sonra da Karma1 aşısını oldu. Arada pişmiş et veriyorum üzülüp, ev yemeğine saldırdığı da oluyor. Vermeyim diyorum ama kıyamıyorum kafasına giriyorum ama hiç çiğ et vermedim. Şu anda da halen sinek peşinde. Yerse bir şey olur mu bunu da sormak istedim. Cevaplarsanız sevinirim.

1 CEVAP

Ayseenur10

Parazit gibi durmuyor. Sinek yerse bi şey olmaz iç paraziti tam olduğu sürece. Ayrıca ev yemeği değil de dediğiniz gibi et tavuk haşlayıp suyuyla beraber tuzsuz vermenizde de bi sakınca yok zaten