Kedim Çok Isırıyor

Elmas35

Merhaba arkadaşlar
Kedimizi ufakken sokakta bulduk ve şu an 6-7 aylık civarı ve aşırı ısırıyor/kemiriyor ve tırmalıyor. Ne yapmam lazım bu huyundan vazgeçirmek için? Lütfen tecrübesi olanlar yardımcı olun :( bazen canımızı yakıyor buna 2yaşında kızım da dahil. Ona daha kibar davranıyor ama dozunu onda da kaçırıyor.

8 CEVAP

Mamamiaa

bi süre sonra alışıyosun hatta ıssırmazsa garipsiyosun :D

cckzk

Kısırlaştıktan ve bir yaşını geçtikten sonra sakinler. Ama hala devam eder buna, temelli geçmez. Benim kedim de çok fazla yapıyordu hatta kanatıyordu. Isırınca kaçmamayı deneyin. Bunu oyuncak olarak görmemesini sağlayın. Ortamını zenginleştirin bol bol oyuncak olsun etrafta. Bir de, bunu olumsuz kodlamayı deneyin son çare olarak. (Bazıları önermiyor ama bizde işe yaradı.) Ne zaman ısırsa üstünden birkaç damla su döktüm koşarak kaçtı. Bir hafta kadar sonra pek yaklaşmadı. Bir de şey işe yaradı. Ortam zenginleştirme. Bizim güvenli bir bahçemiz var oraya çıkardım enerjisini atmasını sağladım. Böylece benim üzerime saldırmadı. Ama bunu artık her gün istiyor önünü kesemiyoruz. Şu an ısırması bayağı azaldı çok nadir yapıyor onda da hiç acıtmıyor sonra 10 sn geçmeden yalamaya başlıyor. Ayağıma atladığında ise dişlerini geçirmiyor sadece patileriyle sarılıyor.

tuanaerol5755

Benimkide çok ısırıyor annem devam ederse sokağa birakacak bende azarlıyorum artik azarliyinca agzimi yuzumu isirmaya basladi bende şu su dokme isini deneyeceğim balkonu oyuncakla doldurdum çok simarik bisey ya bu deli tam

tortiegolge

Kısırlaştırınca sakinliyor ama ısırmayı huy edindiyse ya da oyun olarak görüyorsa biraz sıkıntı olabilir kediniz elinizle ya da ayağınızla kavga etmeye başlayınca hayır diyerek onu bu sözcüğe alıştırın ve hemen o an bir peluş oyuncağı partisine tutuşturun, ayrıca bu tarz huyları olan kedilere enerjisini atması için yardımcı olmanız gerek olta oyuncaklar oynatıp biraz koşturup enerjisini doğru yönlendirmeniz sorunu çözebilir

Elmas35

Ben alışamam herhalde :D
Önceki kedimin hiç öyle ısırma huyu yoktu bununla napcaz bilmiyorum -.- kısırlaştırınca düzelir mi az da olsa

SelaOzan

İnterntte satılan kedı tırmalama tahtası ve oyuncaklrı var uygun fıyatlı onları alabılırısn

Elmas35

Tırmalama tahtası 2 adet var evde ve sık sık kullanıyor zaten, oyuncakları da bol çünkü kızımla beraber paylaşıyorlar kızımın oyuncaklarını, ama bu ısırma huyu başka artık bir şekilde düzene sokmamız lazım..

Wolter

yani biizmki 3.5 aylık nerdeyse o da ısırıyor köpeğim de ısırıyordu 7 aylık olduktan sonra ısırma huyundan vazgeçmişti (dişleri tamamen çıktığı için diye düşünüyorum) magnus da da öyle olur umarım