Kedi İçin Barf Diyeti

dilyas

Merhaba, 15 aylık oğlumuza unıque somonlu sardalyalı mama kullanıyoruz. (Veterinerimiz başladı)
Oğlum neredeyse hiç anne sütü almadı. İlk karma aşısından yaklasık 10-12 gün sonra panlökopeni geçirdi. 20 günde toparladı çok şükür. Veterinerimizden allah razı olsun. 6. ayında kısırlaştırdık. İlk 12 ay kitten mama kullandık royal canin. Son 3 aydır bahsettiğim mamayı kullanıyoruz. Oğlum mutlu sağlıklı ama birkaç nokta var birincisi tahıl içeriği aldığımız mamanın ikincisi taurine düşüklüğü üçüncüsü Şero’nun kırmızı-beyaz et yerken ki şevki haşlanmış havuca ve kabağa bayılması bana bu diyeti düşündürüyor. Uzun zamandır uygulayan bu konuda kedisi ve kendisi tecrübeli bana yardımcı olabilecek kimse var mı?

5 CEVAP

bbeyzvv

internette bunun için çok kaynak var en basitinden suzionline iyice araştırın kedi için en iyi beslenme şekli bu

freepixel

Çok yakınımda uygulayan arkadaşlarım var, veterinerim de tavsiye ediyor ama ben beceremeyeceğimi düşünüyorum açıkçası. Ama sorunuz varsa yardımcı olmaya çalışırım?

dilyas

Siz bu şekilde mi besliyorsunuz?

dilyas

Bu diyeti birebir tecrübe eden kişi varsa kedisinin sağlık durumunu parazit sorunu olup olmadığını ruh halini nelere dikkat ettiğini merak ediyorum bazı sitelerde tarifler konu halkımda bilgilee var ve hepsini okudum bana tecrübe eden birinin anlayacakları gerek :)

bbeyzvv

ben beslemiyorum ama sanırım lwb besliyordu iç parazit görülmüyormuş hap kullanmasa da