Hangi Mamayı Kullanmalıyım

ElanurAksoy

Acana, Orijen gibi mamalar kadar pahalı olmayan, içeriği iyi ve ortalama fiyatı olan hangi mamayı önerirsiniz (benim ortalamam proplan, royal canin mamalarının fiyatları)

14 CEVAP

anjelik123

Proplan kullanıyoruz uzun zamandır. Bütün bebeklerim proplanla büyüdü

ElanurAksoy

HEPİNİZE ÖNERİLERİNİZ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER VETERİNER HEKİMLEREDE BAŞVURUP VERDİKLERİ 2 3 İSİME BAKARAK BURADAKİ ÖNERİLERİDE DİKKATE ALARAK ALICAM MAMAYI TEŞEKKÜR EDERİM HEPİNİZE ????

cen0cen0

ProPlan tavukluyu kedim baya seviyor. Uygun da fiyatı.

yusufsaygin2

Fitmin.

Yukicat

Benm yavrum 3.5 aylık hills tavuklu yavru kedi maması kullanıyorum gayet güzel severek yiyor

ElanurAksoy

hills mamanın içeriklerine göre fazla pahalı olduğunu söylüyorlar proplan alıcam sanırım

ElanurAksoy

ama yinede önerilerinizi bekliyorum

Ayselgns

Hangi mamayı kullanacağınızı biraz da kediniz belirliyor.

Dilek_Tisha

N&D’nin tahılsız tavuklu narlı mamasını kullanıyoruz. Biraz ağır kokuyor fakat bizimki hapur hupur yediği için dert etmiyoruz :) Tavsiye ederim.

AnneRoss

Ben içeriğini fiyatına göre baya iyi bulduğumdan az önce Mystic Gurme sipariş ettim

Mama tavsiyesinde bulunmayacağım ama şöyle bir tavsiyede bulunacağım;
Kasaplara giderseniz tavuk derisi, kanat ucu vs parçaları ücretsiz verirler. Veya ücretsiz istemeye utanırsanız tavuk ciğeri gibi çok ucuza protein kaynağı iyi olan parçalar alabilirsiniz.
Bunları haşlarsınız direk verirsiniz veya internette bu tarz parçalarla ev yapımı yaş mama tarifleri var pirinçle bulgurla veya makarnayla karıştırıp içine isteğe göre bazı sebzeler atarak hem sağlıklı hem kedi veya köpeğin seveceği şey yedirmiş olursunuz.
Emin olun et yiyen hayvan daha güçlü daha sağlam olur.
Kendimize gelince her şeyin en organiniğini alıp yerken hayvanlara gelince hmmm %30 protein varmış %5 bilmem ne varmış kuru mama candır diyerek kuru mamayla beslemek doğru gelmiyor bana.

arest1234

alistirin iste biseyler yedirmeye sadece mama yeditmeyin yogurt pismis sebze haslanmis patates..

Bence orijen acaba veya n&d kullanmalısınız. Acana ve orijen pahalı ve proteini biraz fazla. Biraz sakinse bence uygun olmayacaktır. N&D tahılsız mamalar favorimiz ve biz onları kullanıyoruz. Size de öneriyorum :)

ElanurAksoy

Orhanözensel öncelikle teşekkür ediyorum, ndnin sodyumu mu birşeyinin fazla olduğunu söylüyorlar, sizin kedilerinizde herhangi bir sağlık problemi oldumu, o söylenilenlerin aslı varmı onuda bilmiyoruz ama