Sizin De Kedileriniz Burnu Kuru Mu ?

Billthet12

Sakatlığımızdan dolayı veterinere gitmiştik, kabız olduğu için arada tüy kusuyor. Biraz yürümeye başladı fakat burnu kuru, ateşini vette ölçtüğümüzde normal çıktı. Evimde termometre yok . Burun kuruluğu ateşten midir? Manisa da yaşıyorum hava sıcaklığı 39 40 buluyor.

27 CEVAP

lwb

bu arada sürekli tüy kusması normal bir durum değil, ben soğuk sıkım hindistan cevizi yağı kullanıyorum tüy atımı için. eğer sizde tüy kusmak rutin halindeyse bi hekime danışmanızı tavsiye ederim.

lwb

bu arada her gün yaş mama verin, hekimin dediği gibi de suyunu eksik etmeyin. yorumları şimdi okudum sakatlığı varmış, karnını da bolca ovalayın. tüy atımı için de dediğim gibi soğuk sıkım hindistan cevizi yağı kullanırsanız yardımı dokunacaktır, kaka yumuşatma özelliği de var, 1 çay kaşığı verirseniz bağırsaklarına da yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Billthet12

Veterinere gittik , kabız olduğunu uzun süredir kaka yapmadığını söyledim, bol bol su içirmemi söyledi 1 cc zeytinyağı vermemi.biraz yaş mamayla beslenmmi söyledi her şeyi yapıyorum ateşini kontrol ediyorum fakat kulakları sıcak oluyor ama patisi ve karnı sıcak olmuyor ateşi olunca sadece kulaklar mı sıcak oluyor ?

Billthet12

Sakat olduğu için şuan hareket edemiyor çok fazla az yiyor az su içiyor bu yüzden kakasını yapamıyor , sindirim sistemi yavaş

Billthet12

Patisini iyileştirme amacıyla sürekli yalıyor , ilaç sürüyordum yakalık takıp bir saat sonra çıkarıyordm onu yalıyor o yüzden mi kusuyor diye düşündüm beklettikten sonra patisini güzelce siliyorum artık. Kusmuğu mamasının renginde oluyor mama kırıntıları oluyor kabuklu fındık büyüklüğünde de kıl yumağı oluyor

Billthet12

İki gün içinde dört kez kustu on saat oldu şuan kusmadı tekrar taramaya başladığımdan beri

Billthet12

Son bir şey daha sormak istiyorum ateş sadece kulaklardan mi anlaşılır kulakları sıcak fakat patileri karnı değil

Ayseenur10

Yok dediğiniz gibi patilerden karnından da belli olur. Birde ateşi varsa soğuk yerlere yatmak ister

Billthet12

Kulaklarına dokunduğunda sana da sıcak geliyor mu

lwb

hava çok sıcak, benim kedilerimin hareket etseler patileri bile sıcak sıcak oluyor. ve evet burunları da çoğu zaman kuru. evde soğuk yerleri arıyorlar.

eğer hareketlerinde anormal bir şey yoksa herşey şu dönemde normal. daha fazla yatmak uyumak isteyebilir, bu sıcaklarda fazla kas hareketi vücut sıcaklığını daha da arttıracağı için hareketsiz kalmak istiyorlar.

Billthet12

Gözlemlerim de şunu fark ettim sadece kuru mama yiyince kusuyor , yaş mama yediği zaman bir şey olmuyor mamanın bozuk olabileceğnden şüpheleniyorum

lwb

mamanın bozukluğunu siz anlarsınız ama ekstra olan hareketsizliğinden de kaynaklı sindiremediği için de kusabilir diye düşünüyorum. benim kedim de hızlı yediği zaman sindiremeyip kusuyor mesela.
yaş mamayla karıştırarak yumuşatıp vermeyi deneyebilirsiniz bi