Sizin De Kedileriniz Burnu Kuru Mu ?

Billthet12

Sakatlığımızdan dolayı veterinere gitmiştik, kabız olduğu için arada tüy kusuyor. Biraz yürümeye başladı fakat burnu kuru, ateşini vette ölçtüğümüzde normal çıktı. Evimde termometre yok . Burun kuruluğu ateşten midir? Manisa da yaşıyorum hava sıcaklığı 39 40 buluyor.

27 CEVAP

iidyl

off ben de bu başlığı açacaktım aklıma gelmişti

aynı şeyi yaşıyorum ve vet’e gittiğimizde burnunun kuruluğundan bahsettim ve asılsız olduğunu hiçbir gerçeklik payı olmadığını söyledi içim rahatlasın diye ateşini ölçtü 37 çıktı inanmayın o ateş bilmem ne zırvasına sıcaktandır

benim kedimin burnu geldiği günden beri kuru ve bunu mevsime bağladı veterinerimiz

Ayseenur10

Taramanız iyi daha az tüy yutmasını sağlar. Ama sakat ve hastayken daha çok kendini yalaması ilginç geldi bizimki hastayken daha az yalıyor kendini. Başka bir veterinere mi götürseniz acaba?

Ayseenur10

Bence başka veterinere gidin.

Ayseenur10

Ateşten olabilir, burun kuruluğu hastalığın haberciside olabilir. Tabi uzun sürede uykudayken bakıyorsanız kuru olması normal ama uyanıkken oyun halindeyken kuru olması normal değil

Ayseenur10

Kabızlık ve tüy kusması ikisi Farklı şeyler. Kabız diye tüy kusmaz, kabızlığı başka bi şeyle ilgili olabilir. Veterinere gittiniz mi?

Billthet12

Veterinerimiz kediler sakat veya hastayken daha çok kendini yalar diyor kakasını da yapamadığı için tüyleri birikiyor , 3 saatte bir tarıyorum doğru mu yapıyorum

Ayseenur10

Ayrıca ne kadar sürede bir kusuyor ve sadece tüy mü çıkıyor?

Ozge00

Malt verin diskisiyla atsin. Kusmasi iyi degil surekli. Poposuna yag ile masaj yapabilirsiniz. Yogurt da verebilirsiniz, ben kabizlik icin kullaniyorum aylardir artik oyle bir sorunumuz kalamdi

Billthet12

İki gün önce veteriner de sakinleştirici ağrı kesici iğne falan yedi uç ağrı iğne kusması bundan dolayı mı diye de düşünüyorum

Ayseenur10

Bizimkide 5 gün boyunca 3 Farklı iğne oldu iğneler halsizlik sürekli uyuma yapar ama kusma olmaması gerekli. Bağırsaklarını kontrol etti mi veteriner? Tıkanma gibi bi durum olabilir

Ayseenur10

Dikkat edin o zaman dediğiniz gibi ilacı silin, tüylerini tarayın ama kusma hala devam ederse başka veterinere gitmenizi öneririm

Billthet12

Çok teşekkür ederim yarın akşama kadar gözlemleyeceğim kusma olursa başka veterinere götüreceğim iyi ki varsınız biz hayvan sahipleri bazen fazla endişelenebiliyoruz yanından hiç ayrılamıyorum

Gelyahron

Manisa'da hangi veterinere göturdunuZ?

Billthet12

Fatih veteriner

Gelyahron

Ahtabur veteriner kliniği var birde ona götürün derim tabi siz bilirsiniz yine karışmak gibi olmasın