Yardım

blue_hpood

lütfen herkes görüşünü belirtsin, çaresiz hâldeyim.. kedimi sahipleneli neredeyse beş ay oldu, onu sahiplendiğimde psikolojik olarak kötü hâldeydim ve bana daima iyi hissettirdi fakat artık ciddi boyutta problemlerle baş etmek zorundayım ve bazen her zamankinden kötü oluyorum. bu da ona yansıyor, mamasını geç vermeye, tuvaletini temizlemekte gecikmelerime sebep oluyor.. onunla ilgilenemiyorum. ne yapacağımı bilmiyorum, ona yeni bir sahip bulmalı mıyım.. maddi olarak şu aralar çok fazla sıkıştım, üniversite dolayısıyla eve çıkacağım ve masraflarım artarak, bu da düşündüğüm bir durum. şu an ailemle birlikte kalıyorum ve daha önce babam ufak tefek yakınıyordu kedimden, şimdi az önce balkon kapısını falan açmış ve bana haber de vermedi, kedim dün babam uyurken üzerine atladığı için fazla sinirli. zaten kabullenememişti, şimdi inadına zıt davranmaya başladı. onu sahiplenmekle hata ettiğimi düşünüyorum ama onu sahiplendirirsem ve başına kötü bir şey gelirse kendimi sorumlu tutarım..
lütfen fikrinizi belirtin.. ne olursa olsun, çözüme ihtiyacım var.

17 CEVAP

Ozge00

Kediye yansidigini tam olarak nasil anliyorsun. Duygulari sezerler ama o kadar da degil. Ben yaninda hungur hungur aglasam asla takmaz benimki. BaI kediler goruyorum hemen gidip sahibiyle ilgileniyor benimkinde tik yok mesela. Yani nasil anladiniz bunu?

blue_hpood

arest1234 haklısınız.. gerçekten haklısınız. ama ben onu sevimliliği için sahiplenmedim, sahiplendiğimde de çirkin bir şeydi:T o kadar saldırmasına rağmen sabrettim ve üstesinden gelmeye çalışıyorum. ama konu o değil. konu benim durumum artık el verişli değil.. onu sahiplendiğimde de kötüydüm ama artık daha kötüyüm. onu aksatmaya başladım. o bana iyi geliyor ama ben ona iyi bakamıyorum. bu işin sorumluluğunu aldım, her koşulda kabullendim ama durum kontrolden çıktı.. üstelik bugün öğreniyorum ki, bir sene daha buradayım, ailemleyim ve tedavi görmem gerekecek..