Yaklaşık 1 Buçuk Yaşlarında Bir Dişi Kedi Sahiplendim Yalnız Hiç Aşı Olmamış

sekerkom

1 buçuk yaşlarında bir dişi kedi sahiplendim yalnız hiç aşı olmamış ve kisirlastirmak istiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim? ben de veterinere gitmedim daha önce. iç dış parazit ve karma aşıları yapılacak sanırım. sonrasında ne kadar süre sonra kisirlastirma operasyonu yapılıyor? ayrıntılı bilgi verirseniz coook mutlu olurum

4 CEVAP

Ayseenur10

Öncelikle yapılan aşılar arasında zaman geçmesi gerekiyor, yani karma olduktan sonra hemen arkasından kuduz yapılmamalı. Sanırım 2-3 ay gibi bir süre sonra kısırlaştırabilirsiniz ama en doğru bilgiyi veterineriz verecektir. Kısırlaştırma süreciyle ilgili bilgileri buradaki filtre kısmına kısırlaştırma yazıp deneyimleri vs okuyabilirsiniz

sekerkom

anladım teşekkürler :)

Ayselgns

Ayrıntılı bilgiyi muayene sonrasında en sağlıklı hekiminiz verecektir.

sekerkom

genel izlenilen yolu öğrenmek istiyorum.