Yavru Kedim Asla Susmuyor

Yzymr

Merhaba dün sokaktan 1.5 aylık civarı bir kedi sahiplendim. Ailesi ve annesi yoktu. Dün tüm gün saklandı birkaç kere çıktı yalnızca dışarı. Bugün çıkıyor dolanıyor. Karnı aç değil. Yaş mama yedi. Ancak asla susmuyor sürekli miyavlıyor. Sebebi ne olabilir aydınlatırsanız sevinirim.

7 CEVAP

Ozge00

Tuvaletini yapti mi? Kontrol edin kakasini ve çişini. Annesini ariyor alabilir. Kucaginiza alip sicaklik ihtiyacini karsilayin ve kafasini, sirtini sivazlayin. Mayisir hemen. Bende buldum yavru surekli kucagimda. Asagi birakinca hemen sicaklik istiyor. Veya kartona sicak su koyun da sicak sicak yatsin. Yasi gelince de duruma gore asilarini yaptirirsiniz paraziti falan.

yusufsaygin2

Sokaktan eve geldiği için stres vs. yapıyor olabilir. 2-3 gün sürmesi normal. Ona anne sıcaklığını hissettirmek için; sıcak su torbasına su koyup havluya sarın, sonrasında kedinin yanına koyun. Emin olun onun yanında mayışacaktır. Tabii bunu yaparken torbanın sıcaklığına dikkat edin, yanma gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ömrü uzun olsun...

Ozge00

Bu yasta ilgi istiyor cok normal. Ilgi arsizi oluyor bazi kediler, benimki gibi :D

Ecrenmisaa

Aynı normal bebek gibi ilgileniceksiniz benim kedim geceleri bebek gibi ağlıyodu kucağıma alınca uyuyodu sadece bu aylar böyle oluyolar bide eve yeni geldiği için olabilir

Ozge00

Aynen sonra bu hallerini ararsiniz. Buyuyunce biraz uzaklasiyorlar. Yani hepsi olmasa da cogu oyle

1453Fatih

Bende 2 haftalık yavru aldım annesini köpekler parçalamış ilk başta yatağın altına saklanıyordu kucakta uyuyordu ve illaki uykunuzu kaçırıyordu şuanda 2aylık miyavlıyor ama ilk baştaki gibi değil zamanla azalır miyavlaması

Yzymr

Gece biraz sevdim mırıldandı ama bırakınca tekrar miyavlamaya başladı. Boynuma girdi yaladı falan boynumu. Sonra saçımda uyuyakaldı. Gece kalkıp yanıma geçmiş sonra. Şimdilik iyiyiz, odadan çıkınca miyavlıyor sadece.