Hayvan Satışı

nilayy24

Hayvan doğurtup satan insanları nereye şikayet etmeliyiz? Çevremde birini gördüm chivava cinsi köpeğini bu 2.doğurtuşu ve yavrularını 1.500 gibi bir rakama satıyor. Çok sinirlendim gerçekten. Bu insanlara bir şey yapmak mümkün müdür?

4 CEVAP

yusufsaygin2

Hayvan satışı, petshop ve veteriner ile ilgili şikayetleri aşağıdaki kurum ve kuruluşlara yapabilirsiniz;

İlinizde bulunan Tarım ve Orman/Su İşleri Bakanlığı -
Ankara merkezli telefon numaraları - 0312 287 33 60
Kanatlılar ve Küçükevciller Daire Başkanlığı - 0312 258 74 03
İl Veteriner Hekimler Odası
İlçe Belediyesi
Maliye Bakanlığı

NZI

Ben bilmiyorum, ama zaten birçoğu petshopda insanlar hayvanları para ile satıyorlar ve devlet bişe yapmıyo, yani herhalde bişe yok. Ama diyecek nişe de bulamıyorum öyle yapanlara (—_—)

Ozge00

Belgesiz satis yasakmis. Bana biri veteriner hekim odasina sikayet et demisti.

Sanmiyorum bir sey yapabileceginizi. Eger bir isletmeyse devlet daha cok "bir sey satiyorsun bana neden payimi vermiyorsun" diye bakacaktir olaya. Isletme degilse is daha da zor bence.