Kedim İp Yuttu

Kedim 4 aylık. Covid için takılan maskelerin ipini yuttu. Fotoğrafını koyduğum iplerden hangisiydi bilemiyorum ama 1 tane yuttu. Son anda farkettim ama ağzından çıkaramadım. Boğazına takılmaması için su içirdim ve yemek yedirdim. Zaten son birkaç gündür hafif ishali vardı. Çıkartması sıkıntı olur mu sizce. Daha küçük olduğu için malt yok evde. Ama malta benzer gimcat kitten paste kullanıyorum işe yarar mı? İlk defa böyle bir şey yaşıyorum biraz panikledim.

11 CEVAP

Ozge00

Hepsini mu yuttu? Kusarak veya diskisiyla cikarmasi gerek. Yoksa mudahele gerekli. Umarim cikarir.

Ozge00

Yogurt veya cim de verebilirsiniz

yusufsaygin2

Aşırı kalın duruyor bu ip. Lütfen en kısa sürede veterinere götürün.

Evet hepsini yuttu maalesef. Yoğurt derken kendi yediğimiz yoğurtlardan mı yoksa satılan kedi yoğurtlarından mı vermeliyim? İshal olduğu için bugün tavuk haşlayıp verdim devam etmeli miyim?

Ozge00

Ishale tavuk gogsu iyi geliyor biraz ,devam edebilirsiniz. Hepsini yutmasi kotu olmus. Yarin veterinere goturun. Mide onu eritir mi bilmiyorum. Ortada boyle seyler birakmamak gerek.

Ozge00

Ay ben hayret ediyorum nasil yutuyorlar onlari :( ben ortada birakmiyorum hicbir sey artik.

İlk kedim ve çok uzun zamandır da bizimle değil. Asla yutacağını düşünmemiştim. Malt buldum şimdi sizde vermeli miyim?

Ozge00

Kedi kac aylik?

Bir hafta içinde tam 4 aylık olacak

Ozge00

Verebilirsiniz icinde yag oldugu icin cikmasini kolaylastirir belki.

Ozge00

Kucukmus daha. Ya kusar ya kakayla atar ama baya uzunmus ip emin degilim o yuzden. Sabah veterinere danisin derim. Bu tarz seylerde zehirlenme de olabiliyor. Gece ara ara gozlemleyin