Kedimdeki Mantar Mi? Acil

ozlemalice

Merhaba. Kedim 6 mayıs doğumlu iç dış parazit damlaları ve karma bir aşısı oldu. Kedimin ağzının solunda 3 - 4 gündür bir tüy dökülmesi boşluk görüyordum. Flaşla bakınca nokta nokta siyahlıklar var. Bugün veterije götürdüm veteriner bir aletle baktı. Mantar gözükmüyor ama 1 hafta takip edin dedi. Kedisinin başına gelen var mı? Sizce nedir? Ona göre başka veterinere göstereceğim. Fotoğrafı yüklüyorum. Ne kadar belli bilmiyorum ama kıl dökülmüş bir bölgede ve siyah bir şeyler var. Sanki birkaç gün önce o siyah notalar da yoktu. Siyah minik kepek gibi düşünün. Bir şey mi bulastı bilmiyorum. Pire olsaydı direk derdi sanırım veteriner. Dışarda gezen kedi değil ve şöyle bir baktım başka yerde gözükmüyor onlar.

9 CEVAP

ozlemalice

Tam bıyığının orda ve fotoğrafta siyah şeyler pek çıkmamış.

kyzi8_3

Siz bu kediyi dışardan mı aldınız yoksa anne baba belli mi yani evden mi aldınız?

kyzi8_3

Patilerinde var mı buna benzer dökülmeler?

ozlemalice

Sokaktan almadım bir kadından aldım. Ama kedileri ve anne kedisi bahçeye de çıkıyordu. Patileri temiz. Neden ne olduğunu düşündünüz? İki kere iç parazit damlası, bir kere dış parazit damlası ve karma 1 aşısını da oldu. Dışkısına devamlı baktım herhangibir şey gözlemlemedim. Üstelik hem bağırsaklarına iyi gelsin diye hem de parazit vs gibi şeylere her ihtimale karşı doğal önlem olsun diye birkaç kez yoğurt suyu ile hindistan cevizi yağı verdim. Keyifle yaladı.

mervevehubble

şu an aynı şey bizde de var ne olduğu belli değil bugün tekrar veterinere götüreceğim şifasını buluruz umarım

ozlemalice

Teşekkür ederim amin size de çok geçmiş olsun. Ben bugün veterinere götüremeyebilirim. Veterineriniz o kıl dökülmesi ve siyahlıklar için ne derse burdan yazar mısınız rica etsem. Fikir olması açısından. Ben de götürürsem yazarım buranın altında.

mervevehubble

teşekkür eederim, tabi tabi yazarım öğle arasına randevu aldım sizi bilgilendiririm

mervevehubble

bizimkine kesin mantar teşhisi koydu baticon ve mantar kremi bir de boyunluk taktı sıçramamsı için başka yerlerine :(

ozlemalice

Tekrar geçmiş olsun ve haberdar ettiğiniz için teşekkür ederim. Hemen geçer umarım ikisinin de. Götürmek farz oldu. Neden olduğuna dair bir fikriniz var mı peki ya da veteriner bir fikir söyledi mi?