Kedi Kumu Yiyor Ne Yapmaliyim

Cerenates

Kedim kumunu yiyor ne yapmalıyim

8 CEVAP

Gelyahron

Kedinizde vitamin eksikliği var vitamin eksikliği olan kedi kum yer genelde

FridaDora

Benim kedim de aynı davranışı sergiliyordu ve arttırmaya başlamıştı,kum değiştirmeme rağmen. Yavru (2aylıktı)olduğu için vitamin eksiği olma ihtimali düşükmüş veterinere anlattığımda söylediği. Çok hapşırıyordu özellikle tuvalet kullandıktan ve yalandıktan sonra. Çam Pelete (catmozz) geçtim ve şimdi herşey yolunda. Her yönden daha sağlıklı. Kedim ve ben çok alerji olduk, öyle ki artık sinüslerim genzim kanıyordu. Uzun vadede bentonit genizde üst solunum yolunda ve burunda birikme yapıyormuş(ameliyat gerektirecek kadar) araştırmalarıma göre. Maske kullanmama rağmen önüne geçemedim. Tavsiyem Pelete geçmeniz olur. Başta karıştırarak kullanın ( filtreleme kısmından pelet olarak diğer arkadaşların soru cevaplarına bakın) zamanla alışıyor. Bizim 2 haftayı geçti, kedim alıştı ve memnun.

kyzi8_3

Kumu değiştirin

Cerenates

Teşekkür ederim

AnneRoss

İnsanların vitamin eksikliğinde toprak yemesinş andırdı bana, vitamin eksikliği olabilir mi acaba ? Bu durumda belki takviyede bulunabilirsiniz.

Cerenates

Çok teşekkur ederim en kisa zamanda gecis yapacagim

kyzi8_3

Rica ederim kullandığınız kum kokulu vs ise belki ondandır diye düşünüyorum. Kum değiştirmeyi deneyin. Hala devam ediyorsa ve kediniz küçükse ödül mamasıyla öğretmeye çalışın

Cerenates

Cok sagolun kedimin bugun evde ilk gunu pro line bebek pudrali kumunu aldim yarin ilk isim degistirmek olacak. Kumu eşeliyor ancak miyavlayarak geri donüyor