Kedim Uyumuyor

alanuracar

Tüm gün boyu kanepenin altında uyuyor ama gece olunca asla uyumuyor kendi odası var geceleri koyuyoruz oraya sonra tüm gece ağlıyor şimdi geceleri bile özgür ama uyumuyor beni de şimdi kendisi uyandırdı zaten başımda miyavlayarak:) kedimin uyku düzenini düzeltmem için sabahları uyutmasam yani uyumasına izin vermesem olur mu bir yerde duymuştum uyuyan kediyi uyandırmak onu agresifleştirir diye ne yapsam bilmiyorum saat 7 bile değil ama bizimki evde dolanıyor ve hiç koltuklarla işi olmayan kedi gelip koltukları tırmalıyor bu saatlerde ne yapayım bu konuda

11 CEVAP

yusufsaygin2

Kedilerde gece veya gündüz kavramı yoktur. Uykularını aldıkları zaman başlar oyun saatleri, eh siz de uyuyorsunuz.. Kimle oynasın yavrucak...

Uyku saatinizden 30-40 dakika önce iyice oyun oynayıp yormaya çalışın. Yorulduğu zaman uyuyacaktır.

iidyl

öğlenleri uyumasına izin vermeyin, bir şekilde oyalayın zamanla oturur uyku düzeni.

biz şimdiden oturttuk düzenimizi, öğlen birkaç saat uyuyor onun dışında gece boyunca bizimle uyuyor.

uykudan önce yormanız, uyumasını istemediğiniz zamanlarda da bir şekilde oyalamanız lazım. iran kediniz var sanırım, birkaç sorum olacak size buradan sormamın sakıncası var mı?

Ozge00

Gunduz bolca oynatin birlikte vakit gecirin Gercekten. Gece zaten uyur. Ben bu sekilde duzene oturttum. Gunduz oyunlar oynuyoruz aksam da yatiyoruz. Rahatsiz iseniz 2.kedi de alabilirsiniz

FloorGang

Kedi oltan yok mu? Bi tane al uykusundan uyandırma o uyku moduna geçince oyuncağı çıkar o zaman uyumaz onla oynadığında. Onu yorarsan, özellikle sen akşam yatmadan önce o da yorulacağı için uyuyacaktır.

Ozge00

Kurmali araba, fare, civciv tarzi oyuncaklar var hem ses cikartiyor. oyle bi sey alin derim. Ucan bir oyuncak bulmak zor :D

arest1234

uyumaz biraz oynayarak yormalisiniz..sabahlari cok erken kalkarlar vekapiniz aciksa dalarlar iceri mirildanarak..

sudeogrk

Gün içinde evde olmadığınız için uyuyorsa zaman geçireceği bir oyuncak ya da parkur yaptırmanızı öneririm. Eve geldiğinizde de mutlaka onu yoracak oyunlar oynayın. Seviyorsa kovalamaç ya da topla vs vs... zaten yorulunca anlıyorsunuz yatıyo direk hiç acımıyor. Sizde rahat bir uyku çekersiniz...

alanuracar

iidiyl tabii ki sorabilirsiniz

alanuracar

Sudeogrk oyun oynamayı hiç sevmiyor sadece sinek vızıltısı duyunca ayaklanıyor keşke oyun oynasa ama oynamıyor mıyışık şey

FloorGang

Her kedi oyun oynamayı sever demek ki sen oynatamıyorsun yada kedin çok yaşlı

alanuracar

Floorgang hayır yaşlı değil 1 yaşında oyuncu değil bilmiyorum belki daha bana alışamadı ama her kedimin karekterini bilemezsiniz ki????????‍♀️