Kedimin Derisinde Böyle Şeyler Var?

kedimedisever

Göbek kısmında ve patilerinde var toz taneciği gibi ele geliyor yani deriye yapışık değil veterinerlere gösterdim biri mantar dedi biri alerji ve tüy dökümüne sebep oluyor nedir bunlar sizce?

11 CEVAP

iidyl

mantara benziyor ama veterinere danışmanız en iyisi

kedimedisever

Bi veteriner mantar dedi bi veteriner alerji dedi

iidyl

test yapilmasi gerek ne oldugunu bilmeden ilac kullanimi isi daha kotu hale getirebilir..

cevrenizdeki vetleri iyice arastirip ozellikle dermatoloji konusunda uzman bir veterinere sormaniz en iyisi bence.

Ozge00

Ne zamandir var? Alerji ise bir seye karsi olmasi lazim.

kedimedisever

Ben geçen hafta farkettim ne zamandır var bilmiyorum ama kedimizi iki kere yıkamıştık dalinle onun da etkisi olmuş olabilir mi

Ozge00

Kedileri yikamayin oncelikle. O dalin bebekler icin bile zararli.
Bakin burda icerii ve ne kadar guvenli oldugu sayilarla belirtilmis. Parfum, alkol basta olmak uzere kimyasal hep zararli.

https://www.cosdna.com/eng/cosmetic_1eae100674.html

kedimedisever

Bundan olmuş olabilir mi? Kedi şampuanı aldım acaba onunla tekrar yıkasam mı?

ZehraBulutt

Mantar deyip tedavi uygulamadan eve mi gönderdi, nasıl veteriner bunlar?

kedimedisever

1 hafta bi bekleyelim dedi kendisi geçebilir dedi bende başka veterinere götürdüm o da alerji dedi yine de mantar aşısı yaptı yapılması gerek dedi isterseniz bi yıkayın aldığınız şampuanla dedi yıkamalı mıyım

Ozge00

Yok yikamayin. Mantar olup olmadigini anlamayan veterinere de ne denir bilemem artik. 1 hafta bakin o zman o bolgeye. Alerji ise herhangi bir degisiklik yaptiniz mi? Ondan da olabilir. Kasinti surekli yalama isirma gibi bi durum var mi?

mervevehubble

bizimkinde de bu şekilde boynunda vardı mantar dedi krem verdi ve boyunluk taktı