Tüy Dökmesi Mi?

haliseehzr

Merhabalar kedimin ayağında tüy dökmesidir diye düşündüğüm bir şey gördüm. Yaz aylarında tüy dökmesinin normal olduğunu veteriner söylemişti fakat derisi görünecek kadar normal mi bilemedim. Endişelendim açıkçası. Bu durumla ilgili bilgisi olan biri var mı ? Sadece ayağında bu kadar dökme gördüm

7 CEVAP

ZehraBulutt

Nerden biliyorsunuz sağlığı olumsuz etkileyecek bir şey olmadığını, sizin kedinizin durumu başka bu kedinin başka. Hayvanın eti görünüyor artık, önemsiz bir şey gibi gösterip ihmal etmesine sebep olabilirsiniz konu sahibinin. Bu kedinin tüy dökülmesi bana alerji kaynaklı gibi göründü bu arada, o bölgeyi kaşıyor ya da dişliyor mu?

Ozge00

Bu kadari normal degil tabiki. Mantar,alerji vb seyler olabilir. Bilemeyiz. Baska veterinere daha danisin imkaniniz varsa. Ya da fotograf atin veterinere zaten anlar onemsiz bir sey olmadigini ona gore gidip muayene ettirirsiniz

ZehraBulutt

Tabiki de normal değil veterinere gösterin.

Ayselgns

Bizimde dışardan görünmese de vücüdunda tüylerini karıştırdığımda küçük bir daire şeklinde belirgin olarak gördüm vetereniremize sorduğumda problem olmadığını fakat orada tüy çıkmayacağını belirtti. Sağlığı olumsuz etkileyecek bir durum yok ;) Endişelenmeyin

mervevehubble

aynı görüntüye bizim vet mantar dedi valla şaşırdım artık kim doğru söylüyor

haliseehzr

Daha önce kafasında buna benzer bir dökülme oldu. Tırnakları uzunken bizimki kaşımış kanatmış biraz. 15 günde bir rutin kontrollerini mutlaka yaptırırım tırnak kesimine götürürken. Siyah beyaz kedilerde bu şekilde tüy dökmesinin meydana geldiğini uzun uzun anlattı hatta derisi görünene kadar mümkün dedi. Fakat emin olamadım başka veterinere de götüreceğim. Yaz aylarında tüy dökmesi normal zamanlara göre çok fazla evet ama ben de bu durumu normal karşılayamadım ????

izel33

O bölgeyi çok yalama ve ısırma gibi davranışları varsa Buda o bölgenin kelleşmesene sebep oluyor. Benim kedimin de bacak arkaları açılmıştı veteriner stresten olduğunu söylemişti sonra düzeldi. Siz yine de veterinere gösterin mesela tavuklu mama yiyorsa bu sıcaklarda alerji yapıyor olabilir stresli olabilir mantar olabilir..