Yeni Korkak Köpek

Kuzucansu44

Dün eve 4. köpeğim olarak şivava cinsi bir köpek geldi. Annesiyle birlikte getirdik. Köpek 2,5 aylık. Ama aşırı korktu yani zaten minicik bir şey, benim köpeklerimde ondan büyük olunca çok korktu. Ya koltuğun altına ya da annesinin yanına kaçtı. Dün sadece alıştırmak için getirmiştik. Alışması zor olacak gibi gözüküyor. Ona büyük korkular veya zor dönemler yaşatmak istemiyorum. Şuan onu alıp almamak arasında kaldım. Yani tabiki ilk gelişte korkması normal ama boyut olarak aralarında fark var. Sizce uzun vaade de alışabilir mi? Yoksa hiç alıştırmadan köpeği almamalımıyım?

5 CEVAP

Yzymr

Yeni olduğu için korkmuş olabilir. Küçük ırklar genelde fazlasıyla cesurlardır. Boyutun sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Zamanla alışacaktır bence.

Kesten

Aralarında %25 veya daha fazla boyut farkı olan köpeklerin bir arada olması ölümcül sonuçlar doğurur. Lütfen buna dikkat edelim.

Ozge00

Bence almayin. Zaten alinmasina karsiyiz. Ha kedi ha kopek.
#satinalmasahiplen

Ozge00

Barinaktan alin cok istiyorsaniz da

Kuzucansu44

satın almıyorum❤️❤️