Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

Balık Almak?

yasiny
yasiny

518


Merhabalar,
Evde büyük bir akvaryum oluşturup balık beslemek istiyorum. Fakat daha önce hiç balık bakmadığımdan bakımı konusunda tereddütlerim var. Balık bakma zor mudur ? yada masraflı mıdır? kısaca yönlendirmenizi rica ediyorum.


2 Cevap

kedilikizzz
kedilikizzz

114969


Elliye yakın sayıda balık bakıyorum ve hiçbir sıkıntım yok yalnızca akvaryumum büyük olduğu için temizlemek biraz zor.Yemlerini günde iki defa veriyorum akvaryum motorunun sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorum geriye başka bir şey kalmıyor. Tabi onlarla konuşmaktan seyretmekten başka.. :) He birde yavrulamaları var. O da harika bir şey..


burtex
burtex

2320


kedilikizzz sende benim gibi bol hayvanlılardansın sanırım bence seçtiğin balıkla alakalı olarak zorluklar değişir benim evimde molly ve kılıç kuyruk var sanırım en rahat ırk onlar lapistesler de rahat fakat yavrulamada yavrularını yeme riski vardır japonlar sanırım en hassas ırk bir türlü öyle bir akvaryum kuramadım balık bakmak çook büyük zorlukları yoktur seçtiğin ırkın özelliklerine göre bir yaşam alanı yapıcaksın ışıklandırıcaksın akvaryum boyutuna göre motor tercihini yaparsın ve kedilikizzz söylediklerini dikkate alabilirsin sonrası sana kalmış en önemli tercih alacağın ırktır gerisi çok kolay dip not besleme konusunda dikkatli olmalısın genelde açlıktan değil aşırı yemekten ölürler onlarda doyma hissi yoktur hiç bıkmadan yemek yerler


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
448 Görüntüleme
2 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor