Tarama

venniee

furminatör tüyleri kesiyor mu? Kedim short hair değil tüyleri orta boyda fakat bizde long hair furminatör var. Annemler yanlışlıkla alıyor ve iade edemedik. O kadar para vermişkende kullanmak istedim. Fakat ne zaman tarasam tüyleri kesik kesik oluyor. Özellikle kuyruk ve popo kısmında. Her furminatör öyle mi yoksa ben yanlış aldığım için mi böyle oluyor. Taramamalı mıyım?

6 CEVAP

Ayseenur10

Taramalısınız fakat 2 günde bir değil. Haftada bir veya iki haftada bir. Onun dışında günlük tarakla tarama yapmalısınız.

Walla maşallah ben kolay kolay tarayamıyorum Ne zaman teşebbüs etsem haşatım çıkıyor her tarafım tırmık kanatıyor Belki de 15 20 günde bir anca zar zor tarıyorum

Ayselgns

Furmınator haftada bir kullanıyorum ;) Arka patileri zemine basarken ayakta durduğu için daha kolay kullanıyorum. Diğer elimde vücudunu tuttuğum için yorulmuyor :) ara sıra burnumu yalıyor. 2 dk mızı almıyor :)

venniee

ya ben de öyle yapmak istiyorum fakat çevremdeki insalar her gün taramamı falan söylüyor. Genelde 2-3 günde bir şöyle bir rutin izliyorum. Önce tarak sonra furminatör sonra yine tarak ve en son eldiven ve elimle tüyleri alıyorum.

Walla maşallah ben kolay kolay tarayamıyorum Ne zaman teşebbüs etsem haşatım çıkıyor her tarafım tırmık kanatıyor Belki de 15 20 günde bir anca zar zor tarıyorum

venniee

ödül mamasıyla tarıyorum ben