Kedide Ağız Ülseri/Stomatis

Kedisi böyle bir rahatsizlik yaşayanlar acaba nasıl çözüm buldular?yardım ederseniz sevinirim

13 CEVAP

bbeyzvv

dişler çekilince %100 iyileşme durumy yokmuş bazılarında hiç geçmiyormuş

ZehraBulutt

Beyza hadi ya çok kötü o zaman, ama gene de denemeye değer bence çünkü çok acı verici bir şey hayvan için ağızda yara olması.

bbeyzvv

bizimki de gingivit arkadaşım dişlerini çektir rahatlasın dedi veterinere sordum solüsyonla rahatlıyosa gerek yok dedi solüsyon kullanıyorum her gün acısı yok şu an risk almak istemiyorum ama acısı dinmiyorsa risk alınmalı

ZehraBulutt

Yok yok gingivit için demedim zaten, bizde de gingivit var diş çekimi ileri seviyelerde oluyor dedi vet, çok kötü değil allahtan bizim. Stomatit çok fena ama bütün ağız komple yara içinde oluyor.

Solüsyon olarak ne kullanıyorsunuz?

bbeyzvv

2 ilacı karıştırıp veriyorlar da adını sormadım ama yakında nano havlu ve sprey de kullanıcam çok iyi diyorlar
şu ağız hastalığının Allah belasını versin geçmiyor kesinlikle bir kere gelirse ömrü boyunca kalıyor

ZehraBulutt

Nano spray aldık biz düzenli kullanımda azaltıyor baya kırmızılığı, ben bu gingivitin kesin tedavisi olduğuna inanmıyorum artık, yavruluğundan beri uğraşıyoruz biz de.

Gelyahron

Çok geçmiş olsun. Bağışıklığı güçlendirici takviye besinler kullanabilirsiniz,. probiyotik, silycumin vs.

ZehraBulutt

Stomatit çok ileri bir seviye, benim kedimde gingivit var, veterinerle bu konuda konuştuğumda stomatit için antibiyotik tedavisi uygulandığını geçmezse dişlerin çekildiğini söylemişti. Dişler çekilince iyileşiyormuş tamamen, dişsiz olsalar da yemek yemelerinde sıkıntı olmuyormuş. Çok geçmiş olsun ağız problemleri çok inatçı gerçekten.

Gelyahron

Salya akıtıyor mu?

Gelyahron

Şunu sormayı unuttum böbrek ve karaciğer değerleri nasıl?

Evet salya akıtıyor. gingivit olabilir. çok ilerlemedi. daha önce marbofleks kullanmıştık yine nüksetti. şimdi yine antibiyotik başlamak gerekiyor sanırım. fakat ağız solüsyonu kullandırtan bir kedi değil. bir merhem aldık onu mamaya karıştırıyoruz. yuva aradığım bir kediydi annesiyle birlikte iki snedir. şimdi diğerine de geçmesini nasıl engelleyebilirim diye düşünüyorum...:(

Sagolun.vitaminler aldim

leopar1972

Ne yazık ki çözümü yok. Çok iyi bakımı gerekiyor, bağışıklığın üst seviyede tutulması gerekiyor. Gingivitin dvreye girmemesi için ağız bakımğ çok önemli, yoksa tüm dişleri çekiliyor. Ama bu bile çözüm değil ne yazık ki! Silycumin tablet de kullandım ancak tekrarlıyor. Fazla yüklenirseniz de böbreklerde problem çıkabilir. Tedavi yönteminin tam olarak bulunmayışı hayal kırıklığı. Benim kendimde FIV virüsünün akabinde bu hastalık gelişti.
Kediniz daha önce FIP, FIV vb. hastalık geçirdi mi?