Kedimin Kilosu Normal Mi?

Azra00

Kedim şuan 5 aylık ve erkek, 2.480 gram ağırlığında. Sizce kilosu fazla veya az mı yoksa normal mi?

7 CEVAP

Fridafrida

Bir veterinerin instagram hesabında okumuştum eğer kedine yukarıdan baktığında göbüş tarafı düz az biraz da bombeli ise kilosu normalmiş eğer içe göçükse zayıf bombelisi çoksa dombili şüşkoymuş

arest1234

bence normal.

cckzk

Normal duruyor. Benim kedim 5 aylıkken 2.600 civarıydı. Şu an 9 aylık 3.200 civarında. Ama her kedinin boy uzunluğu vs değişebilir, intenette kilosu ideal mi diye nasıl bakacağınızı gösteren yöntemler var.

poughkeepsie

Anaa olmadı
Buraya tıklanır inş

sforselin

Az ya da fazla diyemeyiz. 10 yaşında bir erkek çocuğun ideal bir kilosunu söyleyemeyeceğiniz gibi onlarda da öyle bir genelleme yapamıyoruz maalesef. Arkadaşımın kedisinin kilosu bizim kızınkinden az olmasına rağmen o göbekli tontiş biri benimki acaba biraz zayıf mı dedirtiyor bana mesela. Şu kedi bu kadarmış onun yaşındayken triplerine giriyorum sürekli. Ancak ideal kilosunda mı anlamanın tek yolu görünüşüne bakmak, çok tüylü biriyse de elle muayene ederek anlamak. İnternette var bunun hakkında yazılar. Ama genel olarak zaten fit bir kediyi anlarsınız.

poughkeepsie

Buradan bilgi edinebilirsiniz