Tekir Kedi Taramak

sugr

Üç hafta önce bi kedi sahiplendim ve taramaya başlamak istiyorum ama değil kucakta durmak tarağı biraz sürtünce hemen başka yere gidiyor ama ben taramak istiyorum çünkü çok tüy döküyor nasıl alıştırabilirim kedim tekir

9 CEVAP

Fridafrida

Uykudan uyanınca ya da uyumaya yakınken yavaş yavaş tarayabilirsin alıştırmak için de acele etme tarağı göster koklasın sonra bir tane ödül maması ver 2-3 kere tekrar et bir zaman sonra alışır o zaman da sortına yavaş yavaş sürt ondan sonra ödül maması ver ben öyle alıştırmıştım artık sıkıntı yaşamıyorum çünkü tarandıktan sonra mama alacağını biliyor ve kendini tarattıyor:)

Ozge00

Alistirmak icin once dis fircasi ile tarayabilirsiniz. Uykulu zamanina denk getirin veya direkt uyurken tarayin. Benim tercihim uyurken taramak. Diger Turlu yaptirmiyor benimki. Daha sonra taraga gecersiniz.
Yavruyken cok dokmezler aslinda. Kac aylik kedi?

Linsenpai

Eldiven şeklinde olanlardan takıp uykuluyken tarayabilirsiniz en rahatı o ^^

Aysenmstura

Her tarağı sevmiyorlar benimki eldivenle taratmıyor ısırıyor eldiveni krepe tarağıyla tarıyorum onu seviyor. Ama üstünüzün başınızın tüy olmasını bu kadar sorun etmeyin ne kadar tarasanızda olacak. Ona yapacak nir şey yok.

Anonymus552223

Kediyi cok zorlamadan sevecegi bir yöntem bulun kisaca

sugr

Kedim daha 3 aylık geldiğinde tüyleri çok uzun değildi mantarı falan vardı ama veteriner bi vitamin verdi mantarı da baya geçince tüyleri bana göre orta boylu oldu ve yere diz çöküp oturduğumda ayağımın altında falan tüyler var o fazla tüyleri almak için bi de iyice bakımlı olsun aramızdaki bağ pekişsin diye taramak istiyorum çünkü büyüyünce davranışları değiştirmek daha zor oluyomuş

sugr

Fridafrida benim kedim tarağı kokluyor daha sonrasında surtını biraz tarıyorum bir iki saniye sonra yanımdan uzaklaşıyor nasıl yapayım biraz daha detaylı yazabilir misiniz ilk kedim de bilmiyorum ama ödül maması var severek yiyor

sugr

@Fridafrida

Anonymus552223

Kucagima sevdirmek icin geldiginde tarayabiliyorum ancak. Yumusak bir insan taragiyla, sever gibi tariyorum once gidisindan falan. 3 aylik kedinin tuyu dokulmez normalde ama sizinkinde mantar var diye sanirin