Acana Mamayı Yemiyor

Sehrazat

Arkadaşlar kedilerime 6 ay kadar çiğ beslenme uyguladım ancak özellikle 2. Kedim sansa bu beslenme şeklinde oldukça mutsuzdu. Nefret ediyordu diyebilirim. Annem en son 15 yıl mutsuz yaşayacağına 10 yıl mutlu yaşasın dedi ve bu şekilde tekrar kuru mamaya geçtik. İlk önce bravery marka mamayı denedik sorunsuz yediler. Bugün acanayı mamalarına karıştırıp verdim ağızlarına sürmediler üstelik sansa sevmediği mamalara yaptığı hareketi yaptı. Sonrasında yaş mamayla karıştırdım bu şekilde yediler -açlardı- . Ancak yine sonrasında sansa o kazma hareketini -mamayı sevmediği zaman yapıyor- yaptı. tuvaletlerini yapıp tekrar acıktıklarından emin olduğum bir saatte koydum yine yemediler.... çiğ beslenmeye geçmeden önce acana kullandığımızda bayıla bayıla yemişlerdi. Şimdi ise ikiside tepkili elimde 5 kiloluk mamayla kaldım. Sizce ne yapmalıyım, alışırlar mi? Ya da farklı bir aroma mi denemeliyim?

9 CEVAP

Ozge00

Kedinizin cig yemeyi istemedigini nasil anladiniz?

Sehrazat

Çok acıkmadığı sürece asla ağzına sürmüyordu. Yediğinde de azıcık yiyordu. Sevmediği mamalara genelde kazma hareketi yapar. Çiğbeslenmede hep bunu yapıyordu. Hele hele kırmızı et varsa iyice yemek istemiyor. Önün e kırmızı et koyarsanız gerekirse 2 gün aç kalır yine yemez. Bir de dayanamayıp kuru mamayı verdiğim ilk gün kıtlıktan çıkmış gibi yedi

Ozge00

Aslinda kazma hareketini sevdikleri icin yapiyorlar diye biliyorum. Bravery seviyorlarsa onla devam edin o zaman. Baska mamalara da bakabilirsiniz, Farkli tatlarina bakabilirsiniz. Benimki de tam tersi mama sevmiyor et istiyor.
Pisirip verince yiyor mu peki? Benimki cig yemiyor pisirince yiyor. Oyle de deneyebilirsiniz. Pismis etle besleme tarzi da var

arest1234

sevmedigi mamayi yedirme israriniz nedir

dilaraxx

zaten ısrar etmiyor ne yapması gerektiği hakkında fikir alıyor

yusufsaygin2

Sen git en üst düzey mamayı al, sonra kedi gelsin onun üstünü kapatmaya çalışsın... Aynısını yaşıyorum şu an.. intihar sebebi yemin ederim.

Sehrazat

Bu arada yukarıda "Sevmediği mamayı yedirme ısrarınız ne" diye sorulmuş.
Tabi ki zorla mama yedirme gibi bir fantezim yok. Ancak Acana en kaliteli mama markası orijenden sonra. Ve bende en iyi şekilde en sağlıklı olacakları şekilde beslensinler istiyorum. Sevdirmenin bir yolu olabilir diye fikir almak istedim.

Yeni mamaya geçerken eski mamayla yavaş yavaş karıştırıp geçirmek önerilir genelde...
Ben şunu anlamadım çiğ eti nasıl beğenmiyor?
Çiğ et beğenmeyen kediyi ilk defa duyuyorum cidden şaşırdım.

Sehrazat

Asla et yemiyor :D Eve gelen tüm kedi sahibi arkadaşlarım çok şaşırıyor. Pişmiş çiğ farketmez eti aç kalmadığı sürece yemez. Bu zamana kadar bayıla bayıla yediği iki şey gördüm ;

  1. sokaktaki hayvanlara verdiğim en ucuz mama (çantamda bir poşetin içindeydi, kendi kendine buldu bayıla bayıla yedi.

  2. Bir de ekmek.... Asla tezgahta ekmek bırakıp başka bir odaya bile gidemeyiz...