Aşırı Hırçınlık

dddkkkks

4 aylık olduk artık ama davranışlarındaki hırçınlık daha da arttı asla beraber yatamıyoruz yatağıma geçtiğim an parçalıyor beni mecburen kapımı kapatıp yatıyorum sevmeye çalışınca sırt üstü yatıp elime sarılıp ısırmaya başlıyor oturduğumda ayağıma saldırıyor biraz yoruyor beni açıkçası artık dişleri de kanatmaya başladı her yerim yara içinde bir sürü oyuncağı var ama onlara da çok sinirli davranıyor kavrayıp arka patisiyle ittirmeye başlıyor bazen ayağıma sürtünüyor ama çok nadir davranış bozukluğundan korkuyorum sizce neler yapmalıyım

9 CEVAP

Fridafrida

El ve ayaklarinizla oynamaya baslayinca keskin ve kararli bir sesle sssiiiiiiiiisssssttttt deyin ki sizin kizdiginizi anlasin onun disinda burnuna vurma ya da poposuna vurma yapmayin daha hircin olur alkis yaptiktan sonra dikkatini dagit sonra dikkatini baska bir oyuncaga vermesini sagla benim kedim de cok hircindi kucukken her yerim tirmik ve yara izleriydi onlar gecer zaten ama sizin iliskiniz kalici dogru yaptigi hareketlerde odul mamasi verirsen o dogru hareketleri yapmaya baslar mesela tirmalama tahtasini tirmaladiginda odul mamasi ver tuylerini tarattirdiginda ve tirnaklarini kestiginde tuvaletinden ciktiginda odul mamasi verirsen guzel davranislari artmaya baslar biz boyle basa ciktik bu durumlarla

alabalik32

Bizimkide ayniydi. 3 aylik olana kadar el ve ayaga surekli saldiriyordu. Simdi 4 aylik tek tuk elimize saldiriyor. Her seferinde tepki verin. Ben yuksek sesle hayir diye bagiriyorum. Kucagimdaysa indiriyorum yere.

Sedayksl

Yüksek sesle bağırmayın sadece hayır deyin sabır önemli illa ki anlayacak hemen itaat etmesini beklemeyin ama kararlı bir şekilde ve ısırdığında hırs yapmasını önleyip ya oyuncağa yönlendirin ya yalnız bırakın ilgilenmeyin 15 dk kadar. Odaya kapatın demiyorum ama. Bide geceleri aktif oluyorlar uyumaya gittiğimde benim kedimde sinirleniyor oyun oynatmama rağmen kalkalım istiyor koşturuyor yada bizim ayağımızı falan ısırıyordu. Oynatıp yormaya bakın ilgi istiyor olabilir bizim ki de her zaman sevdirmez uykulu mayışık zamanlarında sever her kedide farklıdır keyiflerine düşkündür ama oyun önemli vakit ayırın buna

alabalik32

@dddkkkks bizimkide kucagi sevmiyor. Cok nadir geliyor gelsede fazla durmaz. Brtishler kucak kedisi degil zaten. Kendiliginden yanima gelir uzanir. Ama hergun mutlakaki bir kerede olsa isirir oyun saniyor

dddkkkks

bir de bu aralar koltuğa işeme huyu çıktı ortaya 3-4 kez işedi artık pozisyon alınca hemen kabına götürüyorum ama nafile :(

sugr

Belki stres altındadır veterinere götürün

arest1234

veteriner kontrolu..

dddkkkks

veteriner hekimimiz sadece elinizle fazla oynatmayın diyip gönderdi bizi

dddkkkks

@alabalik32 işte bizimki ne kucağa geliyor ne de kendini sevdiriyor saldırdığında yüksek sesle bağırıyorum o anlık gidiyor üç saniye sonra geri geliyor :/