Köpeğimin Sorunu Nedir Arkadaşlar

betulylmz

Meraba 2 yıldır yavruluktan itibaren baktığım bir köpeğim var çok seviyorum el bebek gül bebek büyüdü 1 gün dahi olsun aç birakmadim hastalandı bir bebek bakar gibi bakıp büyüttüm. Ama hiçbir şekilde söz dinlemiyor çok inat en basitinden gezdirmeye çıkarsam kendi istediği yere sürüklüyor beni. Kulübesine kesinlikle girmek istemiyor herkese havlıyor saldırıyor. Mahalle zaten çok sikayetci ama bırakmıyorum. Kaçıp gidiyor kafasına göre arayıp duruyoruz bulup getirmeye çalışıyoruz gelmemeye direniyor. Yine gitti almaya gittim gideceği yerleri biliyordum bir sürü köpek vardı üstüme yürüyüp korkuttular benim köpeğimi çağırmama rağmen gelmedi hiçbir şekilde gerisin geriye eve döndüm saldırabilirlerdi köpeğimin ayağı aksiyor üstüne basamiyordu hala gelmedi bu köpeğin bu davranışlarınin sebebi nedir

6 CEVAP

Billthet12

Hemen kısırlaştırın ,sevgi yumağı oluyorlar

Mogimo02

Kopeginiz kısır mı? Eger degilse sürekli kaçacaktır..

betulylmz

Maalesef kısır değil bu davranışları kısır olmamasindan mi kaynaklı

betulylmz

Ve sürekli gezdiriyoruz illa salinmak istiyor belirli saatlerde saliyoruz da. Ama bir bağladık mi aradan 2 3 saat geçmesin boynundan tasmasını çıkartip kaçıyor tasmayi sıkıyorum yine nasıl yapıyorsa çıkartıp gidiyor zincir alıyoruz zinciri koparıyor. Sinir hastası olucam diye korkuyorum kızıp bağırsam burnuna poposuna vursam da fayda etmiyor yine kaçıyor benim ne yapmam lazım her yolu deniyorum hemde her yolu iyi oluyorum yok kötü oluyorum yok.

betulylmz

Ve sürekli gezdiriyoruz illa salinmak istiyor belirli saatlerde saliyoruz da. Ama bir bağladık mi aradan 2 3 saat geçmesin boynundan tasmasını çıkartip kaçıyor tasmayi sıkıyorum yine nasıl yapıyorsa çıkartıp gidiyor zincir alıyoruz zinciri koparıyor. Sinir hastası olucam diye korkuyorum kızıp bağırsam burnuna poposuna vursam da fayda etmiyor yine kaçıyor benim ne yapmam lazım her yolu deniyorum hemde her yolu iyi oluyorum yok kötü oluyorum yok.

ssssees

durum gercekten kotu gorunuyor bu kisir olmamasindan kaynakli olabilir kopegim kisir degilken aynisini yapiyordu. kopegin sanirim sıkilmis cunku kacip geri gelmiyormus benim kopegim geri gelir sitnein disina cikar gelir belki senin kopegiinde gelicek cok uzun sure gelmemisse sanirim sıkilmis kopegin evde. ceza olarak burnuna vur yavasca benim kopegim terlikten korkuyor.