Kedim İçin Sakinlestirici Kullanıyorum

Mogimo02

Merhaba dişi kedimi kısırlaştırmama rağmen bazen cok agresif oluyor. Tehtid olacak hic bir sey yok etrafta bu konuya dikkat ediyorum. Veteriner hekim tavsiyesi ile calmipet natural kullanıyorum ama bunu günlük mu kullanmalıyım yoksa arada bir mi vereyim emin olamadım tamamen bitkisel oldugu yazıyor zaten ağzı yüzü kayMıyor bunu icince tatli tatli uyuyor gece yanima geliyor mesela. Ama vicdanım pek rahat degil yinede tamamen bitkisel olsada.. ne düşünüyorsunuz bu konuda bir zarari var midir?

8 CEVAP

Anonymus552223

Sinirli kedilerde sinirin kaynagini bulup ona gore hareket etmek daha kokten bir cozum olur bence. Hayati boyunca sakinlestirici olmaz ki. Neden bubkadar saldirgan birsey vardir illaki rahatsiz oldugu

Anonymus552223

Bazen demissiniz. Ne zamanlar mesela, sinir oldugu birsey varsa onu yapmayin

Catfhs

Etkisini gördünüz mü?? kedim fhs çok huzursuz napcagmi bilmiyorum

Kedimiriltisi

Çocuğunuz çok yaramaz olsa ona da sakinleştirici şurup mu vereceksiniz..

dilaraxx

Ne kadar bitkisel olsa da, bunu söyleyerek vermek sadece kendini rahatlatmak olur, sürekli sakinleştirici vererek sorunu çözemezsiniz, hatta bana verip kullanmamı söylese kesinlikle vermem, doğru değil bence.

arest1234

bence fecici ageasiflik ilerde cok faydasini gorecrksiniz..

arest1234

benim bildigim kedi kisirlastirildiktan sonra kuzu gibi oluyor..

Mogimo02

Ilerde çocuğum olsa ona sakinlestirici vermeyecegim. Bildiginiz üzere her kedide oldugu gibi kedimin dili yok. Epiglottis arkadaşımın dediği gibi kaynağı bulmaya çalışıyorum. Ama birsey bulamadim gecen gece bana tısladı hic bir sebep yokken(yada ben olmadığını dusunurken). Bu arada arkadaslar ilaç kedimi mal yapmıyor seretonin salgisini artirarak daha mutlu yapiyor geliyor sürünüyor vs yani kedi çiminin yaptıgi gibi yada sizin etrafa sıktıgınız spreyler gibi.. sadece simdilik 3 4 gunde bir yarim tabletten azini toz yapip karıştırıyorum.