Yavruyu Nasil Temizleyebilirim?

Ozge00

Gecen buldugum yavru kediyi pireli diye once dalinle sonra sirkeli suyla yikamislar. Hala pire ve yumurtalar var ustunde. Tuyleri sepsert ve tiftik tiftik olmus ve sanirim sirkeden dolayi da sararmis. Tahmini 3-4 haftalik oldugu icin parazit yaptiramiyoruz kaldiramayabilirmis. Kendini toplamasi lazim cok zayif. Kulaklarinda bile bocek tarzi seyler var. Biberiye yagini duydum, kucuk yavruya surulebilir mi? fotograflarini cekmistim sahiplendirme icin ama kirli duruyor. Kimse de cikmadi zaten. Barinaga goturecekmis o kisi, ben olmaz dedim ama ikna edemedim. Bu bebegin sanirim bir de mantari var, bagisikligi zayif oldugundan sanirim. Orda bu bebekle ilgilenirler mi bilmiyorum. Olmazsa gidip alirim ordan :

11 CEVAP

Anonymus552223

Basindan beri almanizi soyluyorum zaten. Barinakda saglam hayvan yasayamaz. Vakit kaybetmeyin alin, bir odada bakin toparlansin o zaman mantari da gecer piresi de

Anonymus552223

Gerekirse bir kac ay bakip tekrar salin ama suan kurtarin bu yavryyu lutfen

Anonymus552223

Ziyan olacak hayvan elden ele:( en azindan gecici yuvada 1 kac ay bakilsa toparlanir

Ozge00

O yuzden birini bulmaya calisiyorum. Umarim kurtaricaz ordan. Sagolun yardimci oldugunuz icin.

Ozge00

Gercekten bende almak istiyorum ama ailem izin vermiyor. Evde de var zaten baska. Evi hayvanat bahcesine cevirdin iyice diyorlar. Cok almak istiyorum hatta sahiplenmek istiyorum ama olmuyor. Birini bulmaya calisiyorum o yuzden. Birkac kisiyle irtibat halindeyim bulacagiz insallah. Olmasa da ben barinakta birakmam zaten. Cok kucuk ilgi delisi bir sey. Temizleyebilsem daha guzel gorunecek ama nasil yapabilirim bilmiyorum.

Ozge00

Insallah bulacagim. Vitamin falan veriyorum biraz toplasin diye :(

Ozge00

Veteriner de bir sey yapamam dedi. Kimse de bu sekilde begenip almiyor.

Anonymus552223

Hangi sehirdiniz siz

Ozge00

Corum kedi barinaga gitti az once. Kadin haftada bi ziyaret ediyormus zaten, fotograf atacakmis aileye. Sahiplendirme isiyle de bizzat ilgilenecekmis. Umarim gittigi yerde mutlu olur. Biriyle konusuyorum suan karar verirse insallah o alacak kediyi. Sahiplendirmek cok zor Gercekten hem de hayvan sevgisi olmayan bi bolgede daha zor. Ailem de cok karsi kendi kedime zo bakiyorum. Insanlara keske dersler yerine ili hayvan sevgisi asilansa

Anonymus552223

:( anneciginden koparilip iki uc gün heves alınıp hasta edildikten sonra barinaga yollandi yazik. Umarim iyi olur ama barinaklarda kedilerin sonu iyi olmuyor

Ozge00

Cok sukur sonunda bebegime yuva bulduk. Yarin almaya gidecegiz. Orda kalmayacak. Cok mutlu oldum. Gittigi yerde mutlu olacak insallah