Balığım Yerde Yatıyor Sebebi Ne Ve Ne Yapmam Gerek?

iremi9

Zar zor yüzüyor 3 4 gündür böyle yem yiyor

13 CEVAP

Gamsem

@thekedi nereden bilsin balığın fanusta bakılmayacağını çıkışır gibi lütfen yazmayın üzgün olan birine .ayrıca ben blmiiyordum fanusta bir beta bir japon ve başka balık baktım ve tam 4 yıl yaşadılar başka sahplendiğim balığın yüzgeçlerini yemesi sonucu öldüler bilgisi olmaya bilir lütfen azıcık ılımlı olun

dddkkkks

motor, filtre vs var mı

Thekedi

Fanusta bakarsan böyle olur. Fanus balık beslemek için uygun değildir Fanus su bitkileri yetiştirmek için kullanılır. Dış bükey camda Işık kırılması bozuk oluyor ve hayvan yavaşça görme yetisini kaybediyor alanda yetersiz olduğu için psikolojiside gidiyor ve kendini ölüme bırakıyor. İşkence çektirmişsin hayvana.

ZehraBulutt

Böyle olunca genelde ölüyorlar maalesef.

arest1234

cok zor soru..

arest1234

ama belgesellerden izledigime gore baliklar devamli suyun dibinde yiycek arar..

lwb

fanusta bakılan her balığın kısa sürede sonu

orhanhan44

Yerde yatıyorsa yada ters dönüyorsa büyük ihtimalle ölebilir.

elifozzdemiir

beta baligi genelde bu sekilde duruyor

ferhat05

Ben de fanusta balık besledim maalesef 2 tanesi intihar etti, 1 tanesini de suyun üstünde bulduk. Sizinki neden böyle yapıyor bilemem. Genellikle iyi bir şey ifade etmiyor. Umarım bir şey olmaz. Veteriner hekime danışabilirsiniz. Arayıp sorarsanız yardımcı olur.

Verdatrtp

fanusda maalesef çok yaşamıyorlar bir zaman bende besledim ve bilmiyordum hemen ölüyorlar

Denizmerve39

Betalar cok haraket etmiyor zaten

Thekedi

@Gamsem japon balıkçarı düzgün bakıldığı 25 yıl yaşıya bilen balıklar 4-8 yıl bakabilmek marifet değildir. Bende tam araştırmadan bilgisiz bir şekilde baktıkları için kızıyorum. İnsan kendi kendine düşünür "acaba neden fanus üzerinde balık değilde bitki resmi var" diye. Hayvanları küçücük yerde, ışık kırılmasından dolayı kör bir şekilde bırakıyorlar kızmamak elde değil.