Kaza Geçirmiş Kedi İçin Mama Önerisi

Blychee

Merhabalar arkadaşlar, kapıda baktığım kedim yaklaşık 2 hafta önce kaza geçirdi, kalçasında kırık oluştu maalesef ameliyat mümkün değil dediler ve kafes tedavisi görüyor. Ben kemiklerine iyi gelecek bir mama almak istiyorum ona ya da ekstra alternatif neyle beslenmesi gerekiyorsa onları kullanmak istiyorum. Normalde sokak kedisi ama 1 aylık kafes tedavisi bittikten sonra da bir süre daha evde bakıp tam sağlıklı olması için ugrasicam. Sizden mama önerisi ya da ekstra yiyebileceği şeyler için öneri istiyorm. Lütfen direk en pahalı mamaları yazmayın öğrenciyim elimden geleni yapmak istiyorum ama bütçem sınırlı. En kötü ihtimalle hali hazırdaki mamasıyla karıştırarak iyi bir mama yedirebilirim. Önerilerinizi bekliyorum

6 CEVAP

Ozge00

Yogurt, yumurta falan verebilirsiniz. Kendini toplamasi icin de vitamin alabilirsiniz.

Hangi mamayi kullaniyorsunuz suan ona gore oneri yapalim

sforselin

Yavru kedim için kullandığım süt tozunun üstünde zayıf kediler için kullanılabilir yazıyor. Biz çok faydasını gördük. Eklem sağlığı için de glukozamin öneriliyor. Biraz zor bulunur ama tavuk ayağında falan varmış. Kalsiyum da kemikler için gerekli. Evde hazırladığınız tavuk haşlamasına çok az yumurta kabuğunu un haline getirerek ekleyebilirsiniz. Bildiğim n&d ve hill's in iyileşme sürecindeki kediler için özel yaş mamaları var. Fiyatları yüksek ama belki bir iki kere alınabilir. Kefiri de çok olmamak kaydıyla bağışıklığını geliştirmek için kullanabilirsiniz. Uygulamadan önce veteriner hekiminize danışın tabii. Daha önce iyileşme sürecindeki bi kediye bakmadım çünkü. Miktarları da en iyi o bilecektir.

HaleSebnem

Hill’s a/d mama kullanabilirsiniz.

dddkkkks

mama değilde vitamin takviyesi yaparsanız çok daha iyi gelebilir

Billthet12

Vette kalma şansı yok mu ? Benim de kedim sakatlık geçirdi gerçekten bakımı aşırı zor çünkü ne istediğini.bilemiyorsunuz. sokak hayvanlarına yönelik iyi olan vetler var. Ben özel vette yatılı bıraktım günlüğü 17 liraydı en azından ilk iki hafta kalması sizin için de onun için deiyi olabilir

Blychee

Ben kediyi 2 haftadır kafeste bakiyodum fakat orda çok debeleniyordu, bir tane tuvaleti kapattım oraya koydum şimdi yatıyor zaten kendini kolluyor o yüzden kafese koymaktan iyidir diye düşünüyorum, yürüyüşü çok güzel. Ben 1 ay değil de en az iki ay kapalı alanda bakmayı düşünüyorm tam gelişsin diye. Kapıda baktığım kedi olduğu için normalde 15 kiloluk mamalar alıyorduk onları yiyordular fakat şimdi marketten aldığım bir yavru kedi maması veriyorum. Pek tavuk sevmiyor, peynir veriyorum o hoşuna gidiyor. Yumurta da yaptım onu da yemedi. Zayıf değil bu arada 4 kilonun üstünde. Mama önerileriniz evet güzel belki kullandığım mamayla karıştırabilirim iyi bir mama. Yoğurt vericem evet bu güzel bir öneri, yumurtayı tavuğu neden yemedi bilmiyorum diğer kedilerim saldırıyor resmen..benim tek korkum tekrar aynı olması o yüzden sanırım ne kadar uzun süre evde bakarsam o kadar iyi olacak. Daha önce ameliyatli kedi bakmıştım o yüzden ben tecrübeliyim yine kafeste bakmıştım ama 3 aylıktı. 1 yaşında kocaman kediyi kafeste tutmak çok zor hele psikolojik olarak o kadar etkileniyorlar ki. Sürekli çıkarıp kucağıma alıp seviyorum yalnız hissetmesin diye. Ama genel olarak aşırı zor bir süreç..