2.5 Aylık Kediye Kuduz Aşısı

merveylebadem

Sorum şu internette okuduklarıma göre en az 3 aylıkken kuduz aşısı yaptırın diyor bugün ise randevumuz var sizce 2.5 aylık bir kedi icin cok bir sey fark eder mi? Mesela karma icin de erken gitmistik hatta burda 1 kilo olmasını falan bekleyin demislerdi ama bir sorun yasamadık karma1-2de 2-3 saat halsizdi sonra yine canavae gibi oynadı

9 CEVAP

dddkkkks

en az 3 aylıkken yapılması gerekiyor bizim veteriner acelesi yok dedi tüm aşıları tamamladıktan sonra kuduzu yaptıracağım

Anonymus552223

Cok sey farkeder zehirlenir bile. 3 ay dahi erken 6 aydan once yapmiyor bizim veetiner. Aceleleri ne acaba kuduz riski yok bile zaten formaliteden yapilan bir ası, asla bu kadar erken yaptirmayin

Dışarı çıkıp gezmiyorsa öyle acele etmeye gerek yok kuduz aşısı için.
Kediler köpekler kuduz hastalığını kendileri üretmez, kuduz kapmış bir hayvanla yakın temasa girmesi gerekir kuduz olması için.

Anonymus552223

Bir kere zehirlenmekten kurtulmus bisey olmadi diye sansinizi zorlamayin acelesi yok, burda cok duydum asi zehirlenmesi

Ozge00

Gerek yok daha kucuk. Buyusun biraz. Veterinerlerin cogu para derdinde.

Gelyahron

İnternette herşeyi diyor, bilgi kirliliği var. Veterineriniz uygun gördüyse yapılabilir biz 3.5 aylikken yaptırmıştık

arest1234

en az 3 ayliken

alabalik32

Benimki de 4 aylik. Yapacaklardi yaptirmadim. 6 aylik olunca yaptiricam.

gatinha

Ben karması için bile 3 aylık olup iyice toparlanmasını beklemiştim çünkü daha önce arkadaşımın kedisini bu şekilde kaybettik. Siz şanslıymışsınız, o da bir kilonun altındaydı ve bünyesi kaldıramadı. Acele etmeye hiç gerek yok.