Dış Parazit Damlası + Kuduz

iidyl

kedim 3 aylık. 1 ay kadar önce aynı anda iç-dış parazit için tek bir aşı yapmıştı eski veterinerimiz, fakat birkaç gündür üzerinde pire gibi bir böcek görüyorum ve daha da artmasını istemiyorum. ikisini aynı anda yaptırmamda bir sakınca var mı?

12 CEVAP

dddkkkks

kuduz aşısının hiç bir acelesi yok 3 aylık daha küçük öyle aşıya boğmanın bir anlamı yok sadece dış parazit yaptırın ama markası çok önemli stronghold olmasına dikkat edin yoksa pireler ölmüyor maalesef bir de pire tarağıyla her gün tarayın

yusufsaygin2

İlk başta iç ve dış parazit
Sonrasında Karma1 - 2 hafta sonra Karma2
Sonrasında ise diğer alternatif aşılar; Lösemi, Kuduz diye ilerler. Karma 2 doz şeklinde uygulandı mı yavruya?
N: İdil mamanın resmini unuttun...

Ayselgns

İdil bizim de doktorumuz iç ve dış parazit aynı olarak uygular. Enseye damlatma yolu ile uyguluyor. Tek bir uygulama hem iç hem dış parazit. Broadline uyguluyor.

Ozge00

Yaptirmayin derim simdi. Tek parazit yeterli. Gecen asi yaptirdiginizda bile kotu olmustu ikisini kaldirmayabilir

Merzela

İdilcim bana sizin işler biraz değişik geliyor. İç dış parazit için tek bir aşı tuaf geldi. Benim bildiğim dış parazit damla olarak enseye damlatılır.iç parazit ise tablet yutturma yutmayan kediler için aşı olarak yaparlar. Kuduz için daha erken gibi geldi bana. Onun öncesinde lösemi , karma2 filan geliyor yani ben istanbulda oturuyorum veterinerimiz bu şekilde ilerliyor.

cicek67

Dış parazit için damla olarak uygulatsanız?

iidyl

aysel abla bizim yeni veteriner ayrı ayrı yapıyor ama eskisi ne kadar şey de olsa broadline yaptı kızıma da.

@dddkkkks kuduz yaptırmayayım mı diyorsunuz yani.. tamamdır az daha araştırayım bakalım erteledim şimdilik kuduzu.

@ozge00 aynısını bir daha yaşamamak adına buradan sordum zaten, o faciayı bir daha yaşarsam gözüm kararıp yeni veterinerimize saldırabilirim..

@cicek67 bundan sonraki parazit aşılarımız öyle olacak zaten, veteriner değişikliği yaptık..

@merzela merve ben de cidden çözemedim bi benim mi başıma geliyo acaba bunlar? iyice araştırayım en iyisi..

teşekkürler hepinize :))

bbeyzvv

gerçekten bu kadar küçük bedene bu kadar aşı yüklemeyin daha yeni hastalık atlattı kedi sonra bağışıklığı düşer al sana büyüdüğünde milyon tane hastalık bende bağışıklığı düşük kedi var (yetersiz anne sütü yüzünden) her yıl istisnasız hasta oluyor çok aşı yüklemeyin pire varsa biberiye yağı iyi geliyor bikaç damla damlatın ensesine evi iyice temizleyin biz oğlumuza hap kullanamadığımız için o damladan kullanıyoruz iç dış parazit için iyi o damla

iidyl

ayy yusuf koş wpye atıyorum hemen.. kusura bakma aklım başımda değil böcekten b*ktan püsürden kurtulamadım bir türlü :(

iidyl

tamamdır, teşekkürler.

Suraemir

Broadline de kullanabilirsiniz

iidyl

1 ay kadar önce broadline yapıldı, ama birkaç gün önce üzerinde pire bulduğum, dün de bir tane daha gördüğüm için tekrar dış parazit damlası yaptırmayı düşünüyorum.