Yavru Kedimin Göbeği Şiş

cerencalk

Merhaba pazar günü bu bebeği sokaktan sahiplendim.İlk götürdüğüm veteriner 1 buçuk aylık ve gayet sağlıklı olduğunu söyledi,iç dış parazitini yaptı.15 temmuzda karma aşı için randevu almıştım.Fakat fotoğrafta görüldüğü gibi karnında sert bir şişlik var ve iki gündür bazen tuvalete gittiğinde poposunda kaka kalıyor ağlıyor ama 5 dakika sonra poposunda kalan kaka çıkıyor,bazen tuvaletten çıkınca yere poposunu sürtünerek yürüyor.Ve günde birçok kez kaka yapıyor.Bugün başka bir veterinere götürdüm ultrason çekildi ve ultrason temizdi.Veteriner görünürde bişey olmadığını fakat sokaktan aldığım için 21 gün gözlemem gerektiğini ishal,iştahsızlık gibi belirtiler olunca getirmem gerektiğini söyledi.Kedim çok enerjik,iştahı yerinde bazen kakası biraz sıvı oluyor.Sorun ne tam olarak anlayamadım, poposunu pamukla siliyorum zorlanıyodur diye.Bir fikriniz varsa lütfen yardımcı olur musunuz

5 CEVAP

Gelyahron

Sokakta kim bilir neler yedi yavrucak. Ev ortamına geçip iyi besinlerle beslenince bünye alışık olmadığı için cıvık dışkılama yapıyor olabilir. Poposunu sürterek yürüme genelde parazitlere işaret ediyor olsa da anal keselerde de problemin habercisi olabiliyor. Gözlemleyin evinizde kendiniz probiyotik maya ile yoğurt yapabiliyorsaniz ondan yedirebilirisiniz

Ozge00

Kedi 1,5 ayliktan buyuk duruyor. Bana 3 aylik gibi geldi

cerencalk

Anal keselerde problem varsa 2 veterinerin de bunu anlaması gerekmez miydi?

Gelyahron

Yani onlar daha iyi bilir tabi, ben ihtimal olarak bahsettim.

Supremum

Protein eksikliğinden kaynaklı olabilir. Farklı şeyler yemek zorunda kalmış.