Köpeğim Aşırı Isırıyor Ne Yapmalıyım

Köpeğim henüz 2.5 aylık ve anneden 1 aylıkken ayırmışlar yani ısırdığı da ne zaman durması gerektiğini bilmiyor :( hayır komutunu her şekilde öğretmeye çalıştım ama öğrenmek istemiyor bu köpek. Hatta her elimi ısırmaya çalıştığında yumruk yapıyorum, oyuncağını ağzına sokuşturuyorum, sakin bir dille hayır diyip elimi hareketsiz bırakıyorum, göz temasını kesip oyunu bitiriyorum, bağırıyorum, canını acıtmadan vuruyorum poposuna, yok arkadaş illa benim elimi ısıracak. Dişleride epey sivrildi kanatmaya başladı ne yapıcam bilmiyorum evde küçük bebeğimiz de var bizimkiler ısırır diye korkuyor. Lütfen yardımcı olun

10 CEVAP

zibityus

köpek ısırınca hareketini durdur bekle vazgeçene kadar. fakat kilit nokta var bunu yaparken duygusal olarak dengede kal, sinirlenme, nötr ol ve bekle. elini yumruk yapman doğru fakat canın acırsa dengede kalamazsın, hayır dersen dengesiz olarak işaretler köpek seni, ağlarsan dengesiz olarak işaretler, onunla konuşursan dengesiz olarak işaretlenirsin. dengesiz olarak işaretlenirsen köpeği yönetemezsin. elin acıyorsa ki muhtemelen acıyor eldiven giy, ayağını da ısırıyorsa bot giy. köpeğe şu mesajı ver, sen beni ısırdığında ben "dengesizleşmeden" seninle iletişimi kesiyorum ısırarak beni yönetemezsin.
köpeğin bu yaptığı saygısızca bir davranıştır, bu yöntemle yönetebilirsin bu durumu fakat saygısını gerçekten kazanabilmek için önce saygı duymayı öğrenmelisin, saygı duyduğunu düşünüyor olabilirsin tabi ki fakat kendi gözünden değil köpeğin gözünden bakman lazım. senin saygısızlık olarak görmediğin şeyler saygısız davranışlar olabilir köpek için.

Mehmetkr

Cevaplardaki bilgilere katılmıyorum siz kral köpek ailesinin videolarını izleyin sizin için yararlı olacaktır. Kök koleji de yararlı bir sayfadır

zibityus

suratına su sıkmak ile suratına vurmak arasında bir fark yok ikisi de şiddet oluyor

Ozge00

Kopeklerim isirmalari icin kemik tarzi seyler var. Onlardan alabilirsiniz. Kedide ayni yontemler kullaniliyor hemen hemen. Oyuncaklarla oynatin, gezdirin, yorum onu. Yavrular cok hareketli enerjik ve oyuncu oluyorlar. Gerci cogu kopek buyuse de hala oyle :D hallolur merak etmeyin belki aylarca surer ama azalir. Sabir biraz. Benim kedimin isirmayi birakmasi 9 ay aldi. Kopekte ne kadar surer bu emin degilim.

Bu arada canım acıdığında belli ediyorum, ağlama taklidi bile yaptım yine yok. Gün boyunca koşturup enerjisini de attırıyorum ama bitmiyor bu çocuğun ne enerjisi ne elimi dişleme aşkı

misha231

benimmkide isiriyor, ilgi bekliyor senden, isirmaya başladiğinda onu sev ve kaşi isirmayi keser

Mehmetkr

Ozge00'ın dediğine kesinlikle katılmıyorum kedilerle köpekler çok farklıdır. Ve onun dediğiniz gibi yapmamanız gerek köpeği yanlış komutlamis olursunuz

Mehmetkr

Ozge00'ın dediğine kesinlikle katılmıyorum kedilerle köpekler çok farklıdır. Ve onun dediğiniz gibi yapmamanız gerek köpeği yanlış komutlamis olursunuz

Geçici çözüm ama kolonya sürün elinize kokusunu alınca ısırmıyor. Ya da püskürtmeli bir şişeye su koyun. Acıttığında sıkın korktuğunda uzaklaşır. Bwnim köpeğimde çok enerjik. Ne kadar oyna tırsak oynatalım kemik verelim halatlı oynasın fark etmez hızını alamayıp Gelip bizi ısırıyor 😀

Ozge00

Ne demisim ben ki? Oneri bile vermemisim tam. Oynatın demisim. Diş kaşıntısı icin de kemik onermisim :/