Sokakta Yavru Kedi Buldum

esrakarfes

Annem bugün yavru bir kedi bulmuş( 1 aylık civarı) anneannemlerin evinin yakınlarında ve çiğ ciğer vermişler. Normalde sokaktaki kedileri böyle besledikleri için sıkıntı olmaz diye düşünmüşler sanırım. Annem dayanamayıp kediyi eve getirdi. Piresi olduğu için yıkamak zorunda kaldık. Evde başka bir kedimiz olduğu için tergin olduk açıkçası. Yıkayıp kuruttuktan sonra biraz fazla ekledik sanırım ki kustu. Sonra kedimizin yerine yatırıp yanına sıcak du koyduk. Biraz uyuduktan sonra tekrar öğürdü ama kusmadı. Oyun oynadıktan sonra tuvaleti geldi bende kedimin tuvaletine götürmek zorunda kaldım ishalmiş meğerse. Ne yapmam gerek kedime bulaşır mi acaba veterinere götürürmem gerektiğini biliyorum fakat fazla para isterlerse karşılayamaz ailem.

5 CEVAP

Ozge00

Bir de o kadar kucuk kediyi yikamak hata olmus. Ondan kaynakli da ishal olabilir. Sicak tutun kediyi.

esrakarfes

Acil yardımınıza ihtiyacım var :(

Ozge00

Kucuk oldugu icin tam sindirememis olabilir. Anneden erken ayrilan kedilerde bagirsaklar tam gelisemiyormus. Sut tozu ile besleyebilirsiniz bir sure. Ayni tuvaleti veya esyalari kullanmasinlar. Parazit tarzi bir sey varsa sizinkine de gecer. Cok para tutacagini sanmam zaten kedi 1 ayliktan kucukse asi yapilmaz, ishali icin bir sey verilir belki. En azindan arayip sorun bir

Catfhs

Geçmiş olsun.. siz ayrı bir kap koyun yavrucağa bence..ayri tuvaletleri olsun .ishal için de bol su içirmeye dikkat edin.. sağlığına kavuşur umarım hemen

esrakarfes

Teşekkür ederim yarın veterineri arayacağım:)