İlk Defa Kedi Yıkamak

erenduman

mantar tedavisi için ecosin ile yıkayacağım ilk defa olucağı için dikkat etmen gereken şeyler var mı

3 CEVAP

lenaersu

tirnaklarini kesin, su hafif sicaga yakin ilik olsun, dus basligindan gelen sudan korkabilirler tas benzeri bir seyle yuzunu islatmadan yikamaniz daha iyi olur

Billthet12

Zorla kovalayarak banyoya sokmaya çalışmayın yumuşak ses tonuyla kucağınızda severek götürün banyoya ve mutlaka duşa kabinde yıkayın kaçmasını engellemek ve hava sıcaklığı açısından. Banyoya girmeden önce suyu ayarlayn ne sıcak ne soğuk . kediler suyu sevmez soğuk suyu hiç sevmez. Kullanacağınız bütün malzemeleri ayarlayın havlunuzu yakın yere koyun . suyu onu banyoya götürmeden açınki aniden sesten veya sudan korkup kaçmasın. Yere plastik veya bir havlu atabilirsiniz aniden suya sokmamak adına küvet vs gibi. Sakinleştirici ses tonuyla onunla konuşun birinden yardım alabilirsiniz. Eğer Elizabeth yakası varsa onu takın kulaklarına yüzüne su gelmemesi için . daha sonra yakalığı çıkarıp elinizi ıslatıp yüzünü silebilirsiniz. Yoksa da kafasına direk su dökmemeye kulaklarına kaçırmamaya dikkat edin. Önce yavaşça ıslatın sonra ürünleri kullanın . en önemlisi ürünleri güzel arındırmanız. Göbek kısmını yıkatmak istemeyebilir , dikkatini başka bir yöne çekmeye çalışıp göbeğini de yıkayın . en önemlisi sakin olmak ,kızmamak. Çıkmadan önce ellerinizi sever gibi suları arındırın . havlu yardımıyla kurulayın. Çift havlu kullanmanızı öneririm. İyice kurulamak adına. Sakın fön makinesi kullanmayın havlu yardımıyla kurumasına yardımcı olun

erenduman

kedimi yıkadım uslu bir çocuk gibi durdu hiç bir şey yapmadı çok rahattı