Kedim Beni Emiyor.

Yzymr

Merhabalar. 1.5 aylık tekir bir kedi sahiplendim yaklaşık 3-4 gün önce. Kuru mama yiyor ıslak mamayı da seviyor. Ancak her sevdiğimde mırıldanıp ardından boynuma gidio boynumu emiyor. Uykuya dalmadan önce, ben onu severken falan sık sık sağma refleksi yapıyor patileri ile. Sahiplendiğimizde annesi yoktu. 1 hafta bakıldı dışarda annesi gelmedi. 0.5 kilo. Süt ile beslenmesi gerekiyor mu sizce, annesi erken mi terk etti? Şimdiden teşekkürler iyi akşamlar diliyorum.

6 CEVAP

yusufsaygin2

Bir kedinin annesinden ayrılması ortalama 9-12 haftalıkken gerçekleşmelidir. Sizinki biraz olağanüstü durum olduğu için bir şey diyemeyiz. Boynunuzu emmesi annesinden erken ayrıldığı için. Bana kalırsa 1-2 hafta daha süt tozu ile besleyin. -Kediler market sütünü sindiremez, vermeyin.- 2-2.5 aylık olduğunda yaş mama ve kuru mamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca kilosu da normal. Yavaş yavaş toplanır zaten..

Gelyahron

Memeden erken ayrılan yavru kediler hep yapar bunu. Süt icirmeyin zararı olur. Anne sütünün yerini tutmaz. Burada süt tozu verenler vardı. Onlara bakabilirsiniz. Ayrıca evde yoğurt yapıp yedirin bağışıklık guclensin

yusufsaygin2

Soruda kaçırdığım nokta var, mamaya başlamışsınız zaten. Devam edebilirsiniz.. Dişleri kesmeyebilir kuru mamayı, hafiften ıslatıp verebilirsiniz..

Yzymr

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için. Evet malesef annesi çok erken terk etmiş, öldüğünü düşünüyoruz annesinin. Yoğurt vermeyi deneyeceğim. Kuru mamayı yerken sorun yaşamıyor ancak ıslatıp vereceğim dediğiniz gibi. Yaş mama ile mi ıslatmalıyım yoksa yaş mamayı o kadar yemesi sıkıntı yaratır mı?

yusufsaygin2

Kuru mamada sorun yaşamıyorsa ıslatmanıza gerek yok. Direkt verin. Ayrıca verdiğiniz yoğurdun soğuk olmamasına dikkat edin. Varsa ev yapımı yoğurt tercih edin. Ayrıca kedinize tuzsuz peynir verebilirsiniz -tuzlu ise suda bekletebilirsiniz- bunların dışında suda haşlanmış yumurta gibi ek besinler ile bağışıklığını güçlendirebilirsiniz.

Yzymr

Teşekkür ederiz. Karan'a ve size sevgiler. :)