Karma Aşı Kaç Doz Yapılıyor?

omarkai38

Merhabalar herkese dün kedimin 2.Karma aşısı yapıldı. Veteriner 21gün sonra Karma 3 için gelin ondan 10 gün sonrada kuduza geleceksiniz ve aşılar bitiyor dedi. Ama araştırdığım baktığım kadarıyla karma aşı 2 kere yapılıyor bana neden 3.karma yapılacak denildi? Arkadaşlar 3. karma aşısı olabiliyor mu yoksa veteriner tarafından birazcık soyguna mı uğruyorum?

9 CEVAP

Ozge00

Biz 2 yaptirdik. Kuduz icin erken degil mi? Biraz daha buyusun. Bazi kediler kaldiramiyor o kadar asiyi

bbeyzvv

kerevit
"1 yaşından büyükse ve ilk aşısıysa 1 doz olayını hiç duymadım ilk aşı hep 2 doz değil mi?"

ben de 2 doz sanıyodum ama veterinerime sorduğumda 1 yaşından büyükse 1 doz yapılıyor dedi bize de 1 doz yaptı

omarkai38

gerçekten anlamıyorum veteriner mi değiştirsem? bu konularda da cahilim daha ilk evcil hayvanım

yusufsaygin2

Benim bildiğim de 2 doz yapılıyor..

bbeyzvv

1 yaşından küçükse 2 doz, 1 yaşından büyükse 1 doz

Elifozdemrrr

3 doz yapıp ayrı ayrı hepsinden para alacaksa bilin ki sizi kazıklıyor çünkü 2 doz halinde yapılır birer hafta arayla yapılır 3 doza bölmenin bir manası yok 2 doz halinde yapıp 2 kere para alması normal ama bunu 3 e çıkarıp arayı açıp ondan da para alıyorsa normal değil degistirin derim ben

miloski

karma aşılar 2 hafta arayla 2 doz olarak yapılır daha sonra da kuduz aşısı yapılır ve isteğe bağlı lösemi aşısı yaptırılırmış bugün veterinerden geldik bu şekilde bilgi verdi bize. 3 doz olması bence sizden ekstra para almak için veterinerlerin çoğu hayvansever değil sanki para kazanmak amacı güderek iş yapmaya çalışıyor değiştirin derim ben. benim veterinerim ilk karma aşısını bile kilosuna bakarak ertelemişti boşuna para almak için yapmıyorum ben aşı diyerek. 1200 gramı geçince yaptırdık başka veteriner olsa asla dikkat etmeyebilirdi ve o an paramı alayım yeterli diyen çıkardı kesinlikle türkiye burası.

Anonymus552223

Ben de hep 2 doz yaptirdim fakat 1 kac kes 3 doz yapildigini duydum. Kuduz icinse aceke etmeyin 6 aylik olsun

Kerevit

Bana da 3 doz dendi bunu ben de sorguladım malesef. Veterineri değiştirdim ben de. 1 yaşından büyükse ve ilk aşısıysa 1 doz olayını hiç duymadım ilk aşı hep 2 doz değil mi?