İlk Defa Böyle Bir Soru Soruyorum

tuanaerol5755

İlk defa köpeklerle ilgili bir soru soruyorum. Aklıma geldikçe ağlayasım geliyor. Bizim bakkalın bir köpeği var tommy o kadar sadık ve akıllı ki asla o bakkalın peşinden ayrılmıyor ölmediğine şaşırıyorum keşke ölse. Sahibi yemek bile vermiyor geçe bakkalın önünde oturduk kek falan yiyoruz tommye kek verdim ama nasıl yiyor açlıktan çıkmış gibi zaten zamzayıf hiç beslemiyorlar dışarıya koyulan sokak hayvanlarının yemeklerini yiyor sonra bunlar tommyi bir adama göndermişler onların bakkal gibi birde fırınları var orda bakacakmış çalışanları bende bir rahatladım belki orada beslerler diye geldiğinde kafasında tüylerin dökülmesinden dolayı açılmış olan bir yuvarlak (sanırım mantar bilmiyorum) pirelenmiş kaşınırken ağlıyor hala bakkalın önnüne koyup bizim köpek diyorlar sensin köpek kızı bikiniye 200 para veriyor bunlar 10 liralik pire ılacına para vermiyor. Yemin ederim ki bahçeli bir evim olsun hemen alırım o köpeği oradan. Evet asıl konuya gelelim bu köpeğin bireleri ve mantarları için BEN ne yapabilirim pire ilacını bugün veterinere soracağım sirkede iyi geliyormuş pirelere diye duydum sirke ve suyu karıştırıp fıs fısla ıslayıp tarasam tommy oğluşumu bu 1. Konuydu şimdi 2. Konu mantara ne çözüm bulabilirim maddi durumum çok iyi değil veterinere götürme şansım da yok neler yapabilirim bu köpeği kurtarmak için?

8 CEVAP

Anonymus552223

Mantar icin bizim veteriner 80 tlye bir igne yapiyor aninda geciriyor ama siz yapabilir misiniz bunu? Ilerlediyse sirke falan işe yaramaz maalesef. Ya da belediye iyi mi sizin orda?

Anonymus552223

Dokülme mi kesme mi acaba? Iyi beslense kendiliginden bile geçebilir hayvan aç mantar da olur hersey olur. Evden kalan kemik makarna ne bulursaniz goturup verin bence

yusufsaygin2

Fotoğraf yükleme şansınız var mı?

tuanaerol5755

Çok uzun olmuş kusura bakmayın

tuanaerol5755

Bu arada mantar değilmiş ne olduğunu bilmiyorum böyle tüyler 51. Bölge gibi işaretlemiş orayı sanki ○ böyle tüysüz ver var kafasında ne olabilir

tuanaerol5755

Malesef. Beyaz masa diye hayvan ambulansı var gönderilen hayvanları zehirleyip öldürüyorlar veterinerler kediye veköpeğe bakmıyor köpekten korkuyorlarmış bahaneye bak veteriner birde kediyede bakmıyorlar tavşanım ishal olunca inekler için olan antibiyortiği vermiş öldü hayvan bu arada mantar değilmiş ne olabilir böyle yuvarlak kücük bir bolgedeki tuyler dokülmüş sadece

tuanaerol5755

Veriyorum ama yakın değilim onlara herşeyi veriyorum biraz daha iyi veslesem benim peşime takılcak takılsın istiyorum bıraksın onları hem bizim mahalle hyvan sever bakarlar tommye ama kedilere saldırıyor boğmaya çalışıyor diye beni apartmandan atarlar. Sadece benim yemek vermemle olmuyor ki bugünde mama indiricem bizim arkada doğum yapan bir köpek var ona mı versem ona mı versem bilemedim ama bu sefer tommyi seçiyorum

tuanaerol5755

Yok şuan kendi evimdeyim ama eğer oraya gidersem mutlaya çekeceğim