Miyavlayıp Duruyor

1453Fatih

2 aylık kızım var birimiz dış kapının kolunu indirir indirmez dışarı fırlıyor geri aldığımızda girişte durup miyavlıyor canı sıkılsın miyavlıyor elimize alalım miyavlıyor küçük diyemi böyle kısırlaştırıldığında azalırmı miyavltaına ben çok benmamda komşularda şikayet gelicek diye tırsıyorum

7 CEVAP

yusufsaygin2

Kapıya gittiği zaman onun dikkatini başka yere çekmeye çalışın. Oyuncaklar ile oynatın vs. Sokaktan mı aldınız yavruyu?

lulu59

şuan bağırmasının sebebi kızgınlık olamaz yani

yusufsaygin2

Kızgınlığa 12 aylıkken girilecek diye bir kaide yok. 4 aylıkken giren de var, 8 aylıkken giren de var. Kısırlaştırma ameliyatı kedinizin beynini resetlemiyor, sadece cinsel arzularını yok ediyor. Bu ameliyatın kedilerde gösterdiği etkiler farklılık gösteriyor. Kısırlaştırma ameliyatının genel etkileri için şu linki bırakıyorum;
https://vcahospitals.com/know-your-pet/cat-behavior-and-training-cat-neutering-and-behavior

1453Fatih

Annedini köpekler parçalamıştı 4 kardeşti birini aldık 2 haftalıkken ben dikkatini başka yere çekiyorumda ben çıkınca 2 kat aşağıdan duyuyorum kısırlaştırınca azalırmı ki

lulu59

onun kısırlaştırmayla alakası yok kediniz daha yavru 12 aylıktan sonra kızgınlık dönemine giriyolar zaten

1453Fatih

Sebebbi kızgınlık değil biliyorum yavru daha sadece kısırlaştırınca miyavlaması azalırmı onu merk ettim

Ozge00

Sebebi yavru olmasi. Bazi kediler cok konuskan olur benimki de oyle. Surekli karsilik verir bana Ben konusurken. Sizden bir seyler istiyor olabilir, mesela disariya cikmak, yas mama, oyun, ilgi-sevgi falan. Biraz daha buyuyene kadar bu devam eder. Bir de cok kucukken alip baktiginiz icin sizi annesi olarak goruyor olabilir. Birlikte oyunlar oynayin, vaktiniz yoksa da kedi oyuncaklari var kendi basina oynayabilecegi ondan alin oynasin.