Balık Mı Tavuk Mu?

Yuusuft

Merhabalar kedim hem balık hemde tavuğu seviyor ama şöyle birşey var daha önce veterinerim tavuğun kedi için iyi olmadığını ve balığında sindirim açısından zor olduğu söylemişti bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır.

7 CEVAP

Ozge00

E ne yiyecek bu hayvan?

bbeyzvv

ben şöyle yapıyorum
somonlu kuru mama, dana etli yaş mama, kendim tavuk ciğer haşlıyorum arada böyleyikle hepsinden yemiş oluyor

sabaoguzz

Tavuklu mama verin mantarı yoksa

buteraburcu

tavuklu

sudebarlik

tavuklu kuru mamayı tercih ediyorum ben eğer balığı da çok seviyorsa sıvı ek besinlerle verebilirsiniz

ZehraBulutt

Hakikaten yani ne yicek hayvan tavuk yemesin balık yemesin. Sindirimi en kolay et tavuktur ve kediler de en çok onu sever genelde, alerji yapar tüy döker diye adı çıkmış kedinize dokunmuyorsa gönül rahatlığıyla verin. Tek bir et türüne bağlı kalmak doğru değil tavuk da yesin balık da arada kırmızı et de ama en az sevdikleri ve sindirimi en zor olan kırmızı et o yüzden ben çok tercih etmiyorum. Kedinin doğal avına en yakın olan et tavuk eti.

ZehraBulutt

Hindi eti de veriyorum ben, özellikle şişko kediler için harika bir besin çünkü yağ oranı düşük.