Köpek Sahiplenmek İstiyorum

altanburak

Köpek beslemek zormudur apartmanda yaşıyorum

6 CEVAP

SlnCkn

Yani her hayvanın kendine özgü bir zorluğu ve yaşam ortamı var. Ancak ben köpek sahiplenecekseniz bahçede veya dışarı da bakmanızı öneririm. Hem sizin için kolay olur hem de onun için daha iyi olur❤ :)

Kesten

Yani köpek bakmak zordur evet ama apartman büyük bir etken değil. Evinizde de pek âlâ bakabilirsiniz. Yeter ki sabırlı ve kararlı olun. Havlama vb sorunları köpeğinizin güvenini kazanarak yöneticisi olunca dert etmenize gerek kalmayacak.

nejadekoldas

Tek tek anlatıyorum, en ufak detaydan en büyük detaya kadar.
İlk olarak şunu demeliyim husky cinsi köpeğim var, annem kurtlara bayılıyor diye petshop’tan satın aldık. Eve geldiği ilk gün kaka yemeye başladı ama belli bayadır yiyomuş kakası hani insan onu anlarya. Aldıktan 2 gün sonra ölü gibi uyudu çok çok kötüydü hayvan can çekişir gibi uyuyordu resmen götürdük meğersem aşırı kansızlık ve vitaminsizlik varmış. Götürdük tamamdır tedavisini oldu. Sonra 1 ay belki kaka yeme sorununu takip edeyim derken ayak ağrılarına kaldım(kesinlikle şikayetçi değilim ona değer). Ardından kaka yeme sorunu çözüldü. Sistit oldu, kan işedi, 1 ay boyunca gözyaşı döktüm neden iyileşmiyor diye. İlaç kullandı sistiti de atlattı. Sonra dişleri kaşındı geldi bizi kemirdi bi süre bi hırlıyordu varya kaşıntısı yüzünden. Kemik aldık haşladık önüne verdik tamamdır diş kaşıntısını da atlattık sağ salim. Ama bazı köpeklerde bu dönemler çok daha ağırda geçiyormuş. Herneyse sonra sitede köpeğime takan psikopatlar oldu kapılara şikayetlere geldiler allahın ruh hastaları. Çiş kaka eğitiminde hemen aşağıya yapmadı mesela Lun(köpeğim) Aşağıya indirirdik gelir eve kaçırırdı. Şuanda Pazartesi günü tam 6 aylık olucak, daha yeni yeni tuvaleti alışkanlığı tam anlamıyla oturuyor(ha bu arada biz evde çişini yapsın diye alan ayarladık onun için). Sosyalleştirmek var mesela köpekler için çok önemli tamamdır onu da hallettim. Dışarıda ağzına pis pis kemikleri alıp yiyor mesela şuanda bu sorunla cebelleşiyorum. Köpeklerin tasmaya alışma süreçleri var bu da oldu bizimkisinde şimdi çok fazla inatçılık yapmıyor götürdüğüm yere gidiyor. Ha son olarak köpeğim için 2-3 hafta derslerden de geri kaldım tabi annemin üstüne atamadım ğqmfptkle allahtan bildiğim konulardı:D

Kısacası; gerçekten çok zahmetli ve bi süre kendinden fedakarlık edip emek vermek gerek. Öyle haa tamam ya başımdan atiyim diyemiyosun insanın içi el vermiyor.

İkinci olarakta: KESİNLİKLE duygusal insanlar köpek beslememeli. Şimdi bunu okuyan ne alaka asıl öyleleri beslemeli diye düşünücek ama hayır. Ben çok duygusalım, yemin ediyorum bu zilliyi ağlarak büyütüyorum derste aklıma geliyor kaç kere gözlerim doldu

Ha bu arada bizde apartmanda yaşıyoruz Luna’yla

❤️

Ozge00

Evet. Illa ki ses yapiyorlar ve engellemek imkansiz. Bahceli evde bakmak daha mantikli. Bizim de apartmanda kopek bakmak yasak.

Anonymus552223

Hayvan bakmanin genel olarak zorluklari var herseye hazirlikli olmalisiniz ve omur boyu ne olursa olsun birakmamali ve hayatinizi duzenlerken onlari da hesaba katmalisiniz

Kuzucansu44

Apartmanızda izin veriliyorsa ve bu sorumluluğu alabileceğinizi düşünüyorsanız apartmana uygun bir ırk sahiplenmelisiniz. Küçük veya orta ırklar olabilir