Tüy Dökümü

Nuronroe

Kedim bayaa tüy dökmeye başladı kıyafet giydirsem engeller mi yarın veterinere gidene kadar

3 CEVAP

Ozge00

Bu sicak havada giydirmeyin.

iidyl

engellemez tabii ki..

etrafa yayılmaz belki ama dökülmeye devam eder. ayrıca derisi nefes alamadığı için daha fazla bile dökebilir. kendini de yalayamaz.

giydirmeyin.

Ruyasmom

kediler kışlık ve yazlık kıyafetlerimizi çıkarttığımız gibi yazlik ve kışlık tuy değişimlerini yaşıyorlar. Eğer yazin mont giyinmiyorsaniz kedinizede yazin ortasında kiyafet giydirmenizi önermem.
Tüylerinin dökülmemesi için onu sık ve etkili bir tarakla tarayabilirsiniz. Veterinerinize danışarak vitamin takviyesi yapabilirsiniz bunun yanında tüylerini kusmaması adına tüy yumağı macunu verebilirsiniz.