Kedimi Geri Annesinin Yanina Goturuyorum

qwehahsjw

4-5 gün önce bi müstakil bir evde yaşayan arkadaşımın kedisinin yavrusunu sahiplendim ama ailemde alerji durumu çıktığı için kedimi annesinin yanına tekrar götüreceğim, uyum sıkıntısı yaşar mı

6 CEVAP

Kedimiriltisi

Biliyorsun ...unun huyunu, neden icersin tursunun suyunu derler bizim oralarda..
Ne cok alerjisi olan var bu ulkede ya garip :’)

FridaDora

Benim kedi sahiplenme hikayemden yola çıkacak olursak. Kedimi 1 aylıkken annesi (1mt kadar) balkondan bahçeye tuvalet öğrenmesi için taşıyorken ağzından düşürüyor. Veterinere götürüyorlar 2gün müşahedede kalıyor. Eve geldiğinde annesi gün boyu yaklaşmaya çalıştıkça döverek atıyor. En sonunda ev sahibi evine alıyor geceleyin sabahında ben gidip alıyorum. Beni annesi yerine öyle bir şekilde koydu ki ben ömrümde bu kadar yoğun sevildiğimi hissetmedim. O yüzden ben pek ihtimal vermiyorum annenin kabul edeceğine. Alerji konusunu halletmek eğer çabalarsanız hallolacak birşey. Bir Dr ziyareti tahlil ve bir kaç ilaçla ve zamanla geçiyor. Aldığımız sorumluluğu duygusal bağı kuvvetlendirerek devam ettirmek en doğrusu. Kedimin ve Benim kuma alerjimiz vardı öyle ki benim genzim sinüslerim kanıyor baş ağrısından uyuyamıyor yiyemiyordum. İlaç maske balkon kullandım geçmedi. Çam Pelete geçtim ve şuan alerji ortadan kalktı. Kedim de memnun. Eğer kediden olduğuna eminseniz bunun tedavi ve ilaçları var.

cicek67

Biz böyle bi durum yaşadık yavrulardan birini sahihlendirdik. 3 gün sonra alerji nedeniyle geri getirdiler yavruyu. Ne kardeşi ne annesi istemedi. Cünkü kokusu değişmişti. Bi daha alıştırana kadar canımız çıktı. Kardeşler tekrar oynamaya başladı ama anne kabul etmedi yavrusunu hırladı hırpaladı. Alerji gerçekten halledilebilecek bir şey. Lütfen çok iyi düşünmeden şu hayvanları sahiplenmeyin. Sonrası onlar içinde çok zor oluyor..

arest1234

arkadaslar bir anneyi

subatin sogugunda eve aldim bahar gelir salarim dedim anne uc yavru dogurdu onlarida buyuttum..bu alerji bende niye olmuyor

QueenMete

Merhaba ben de alerji ile yaşayan biriyim. Bir insanın alerjisi sadece kedi tüyüne olamaz be tetikleyen başka yan etkenlerde olur. Alerjik bünye bu şekilde olur ve normal bir yaşam sürebilmek için nasıl diğer alerjenlere karşı önlem alıyorsak ( ilaç içiyorsak) kedi için de kullanılabilir. Ya da sahiplenmeden önce iyice düşünmek gerekirdi ki kedilerde bizlerdeki gibi annelik babalık duygusu yok. Anne ki bu da bazı kedilerde o dahi yok emzirmene kadar annelik yapar. Ensest ilişki yaşayan canlı olmaları da annelik babalık duygularının olmadığına ayrı bir kanıttır.

Anonymus552223

Yaptiginiz cok kotu bisey. Iyice karar vermeden özenip aliyosunuz hayvanlari sonra en ufak sorunda geri vermek. Umarim kabul eder annesi etmezse de duzgun bir yer bulunur insallah