Kedimin İştahı Yok

uveysuveys

Merhabalar kedim 1 yaşında ve 7 aydır bizimle sokaktan aldık kuru mama konusunda bazı endişelerimiz olduğundan (böbreklerine zarar verdiği ile falan ilgili) bizim oğlana yediği yemeğin %80'i et olacak şekilde et, kıyma, sosis, yoğurt, peynir, ekmek içi veriyoruz. Önceleri bizim oğlanın tat paleti çok genişti her şeyi yiyordu hatta mercimek çorbası bile içiyordu ama zamanla bunları yememeye başladı, son günlerde sadece sosis ve ekmek içi yemek istiyor. Az önce et haşlayıp önüne koydum suyuyla beraber uygun sıcaklıkta olmasına dikkat ederek ama hiç dokunmadı eskisi gibi iştahı da yok bu durumu daha önce yaşayan var mıdır, lütfen yardımcı olun.

17 CEVAP

uveysuveys

Ozge00 haklısınız sanırım tavsiyeler için teşekkürler mamaya geçmek daha sağlıklı olacak umarım bakalım :)

Merzela

Allah allah bizim veterinere söylediğimde sakın sakın kuru mama yaş mamadan başka bişey vermen yasak sağlıklı kediyi hasta edersin diye kesin kesin uyarmıştı ve tüm vetler aynı şeyi diyor. Yinede ben onun yiyebilcegi şekilde tuzsuz baharatsız yaş mama dışında tavuktur ciger yogurtur ek besinler veriyorum. Dikkat etmekte fayda var. Başka bir vete götürüp kedinizin kontrollerini yaptırın ve herşeyi sorun.