Kedim Tuvaletten Sonra Kendini Hemen Temizlemiyor, Bazen Hiç Temizlemiyor

pirilthecat

benim yavru kedim 3 gün süreyle ishal oldu. ve kendini temizlemekten yıldığını düşünüyorum. ishali bittikten sonra bile, (şimdi ishal değil) tuvaletten çıkar çıkmaz oyun oynamaya başlıyor ve evin diğer üyelerinden kedinin koktuğuna dair yorumlar aldım ve bu da beni üzüyor. çocuk yatakta uyuyor çünkü. poposunda kaka kalıyor, yalamıyor. sürekli bizim tarafımızdan temizlenmesi de tembelliğe yol açar diye birkaç şey okudum. poposuna su püskürttüğüm zaman yalıyor, minik minik püskürtüyorum ama kötü mü yapıyorum? ya da nemli pamukla silmek? iyice travmatik mi olur? poposuna yaş mama sürsem? kedimiz 65 günlük civarı ve tekir erkek.

5 CEVAP

Gelyahron

yalasin diye birşey surmeyin. Kediniz kaç aylıkken geldi size, annesinden erken mi ayrıldı?

sforselin

Kediler tuvaletten hemen sonra temizlemiyor zaten popolarını. Ama kaka kalması iç parazite işaret olabilir. Ayrıca herhangi bir sağlık sorunu olmayan kedi kokmaz. Maksimum mama kokar ağzı. Veteriner hekime bir danışın derim.

Gelyahron

Annesi onlara eğitim veriyo zaten. Acaba erken ayrıldı da tam öğrenemedi diye düşündüm. Su sıkınca temizliyorsa Cristalin marka antiseptik sıvı solüsyonu var. Su yerine ondan püskürtün, zamanla kendisi temizlemeye alısacaktir

pirilthecat

Merhaba, 2 hafta olacak eve alalı. Bize geldiğinde 55 günlük civarıydı, annesiyle beraberdi

pirilthecat

Merhaba @sforselin 2 hafta önce iç dış parazit yapıldı, ben sorunun bu olduğunu hiç düşünmemiştim o yüzden, kumla ya da ishal olduğu zamandan kalan bıkkınlıkla alakası olabilir mi? Nasıl bir çözüm önerirsiniz