Sırtında Böcek Geziyor

Billthet12

Köpeğimin sırtında oval siyah bir böcek geziyor çok hızlı yakalayamadım kene değil eminim nasıl yok edebilirim . dış parazit aşısı vs var

8 CEVAP

iidyl

ayynısını yaşadık birkaç gün önce

dış parazit damlası aldım veterinerden onu uyguladım hepsi döküldü diye düşünüyorum

üremeden engellemeniz lazım

Billthet12

Veterinerimize yazdım ama böyle dedi anlamadım neyin süresi altı hafta

iidyl

yok öyle bi şey ya

ben aşı yaptırdım 3 hafta sonra pire buldum üzerinde

gelen yine geliyo yani.. üzerindekileri döküyordur belki ama 1.5 ay gelenleri engellemesi imkansız

Evet dış parazit ense damlasının süresi 6 haftadır Sırtındaki böcekler için pire-böcek ilacı alıp kullanın bence beyaz sabun ile tıkayın ve ince ağızlı bir tarak ile de tarayın 3 4 kere günde

Billthet12

Köpeğim iki.buçuk aylık bu yüzden yıkayamıyorum

Ozge00

Parazit olma ihtimali var demis iste. Bit taragi ile tarayabilirsiniz. Yikama tam cozum olmuyor.

Ozge00

Ilac disinda baska alternatif yoo sanirsam. Biberiye yagi kullanan vardi. Pireleri dokmus hep.