Rottweiler Köpeğim Ve Aşırı Derecede Uysallık Sorunu

Kuarar16

Öncelikle yazım biraz uzun olabilir okursanız çok teşekkür ederim .

1.5 sene önce 1 yasında rottweiler cins erkek bir köpek sahiplendim şuan köpeğim 2.5 yasında ve ben 3. Sahibi oldum benden önce 2 defa daha sahip değiştirmiş. köpeğim bana geldiği günden beri aşırı uysal , ne alan koruma yapıyor ne yaban cıyı yabancı gibi karşılıyor bunla da kalmayıp yolda köpeğimden irkilip aniden kaçan bir adamla karşılaşsak köpeğimde adamdan irkilip kaçıyor normalde rottweiler bir köpeğin kaçmaması lazım nedendir bilmem ama baya bir korkaklıkta oluşmuş köpeğimde sadece hayvanlara karşı saldırgan insanlara karşı baya sevecen ve sosyal ayrıca köpeğimi şehir içinde bahcede bakıyorum akrabalarım , sokaktan geçen insanlar vs de yemek verip seviyorlar . Bir sıkıntım da köpeğimi ilk sahiplendiğim 1 ay boyunca köyde sadece babam baktı ve 1.5 senedir de genelde ben bazen de babam beslemek üzere bakıyoruz ama babamı benden cok seviyor ve daha çok onu dinleyip ona itaat ediyor beni de babam kadar umursamıyor .uzun lafın kısası 2 sorum olacak yardımcı olursanız çok teşekkür ederim .

  1. Rottweiler cins erkek yetişkin bir köpeğin yabancılara katı olması , alanına sahibinden başkasını sokmaması ve yolda ondan korkup aniden kenara çekilen birinden kaçmaması gerekmez mi ? Neden köpeğim bu kadar korkak ve uysal olabilir? Nasıl yabancılara karşı daha sert yetiştirebilir im?

  2. Neden köpeğim bana karşı itaat sıkıntısı yaratıyor olabilir ve beni daha çok dinlemesi için ne yapabilirim?

5 CEVAP

bbeyzvv

önceki sahiplerinden şiddet görmüş olabilir lütfen diüer insanlara karşı sert olsun istemeyin çünkü sert olursa ve çok şikayet alırsa köpeği uyutuyorlar tanıdığımdan biliyorum ve itaatten kastınız ne tam olarak

Kuarar16

Diğer insanlara durduk yere sert olmasını istemiyorum sadece ben yokken kendi bölgesine insan sokmasın istiyorum . itaatten kastım mesela ben çağırdığımda beni çok dinlemiyor babamı daha çok dinliyor ben 2 defa çağırdığımda geliyorsa babam 1 defa çağırınca geliyor bu gibi

bbeyzvv

hayvanlar da insanlar gibi bir kişiyi seçer ve ona bağlı kalır diğerlerini umursamaz eğer maddi durumunuz iyiyse bi köpek daha sahiplenin o da size bağlı olsun hem sizinki uysalmış iyi anlaşırlar

Kuarar16

Köpeğim uysal ama sadece insanlara karşı diğer tüm hayvanlarla anlaşamıyor belki dişi bir köpekle anlaşabilir .köpeğimin korkak lığını yenmesi öz güvenini kazanması için yapabilceğim bir şey varmıdır acaba

bbeyzvv

normalde şu ana kadar düzelmesi lazımdı köpek eğitmenleri var onlara başvurabilirsiniz