Kedim Sadece Süt Ve Su İçiyor Yemek Yemiyor. Yardım.

Melangoish

2 hafta önce yemeğini iştahla yiyen kedim şimdi burnu akıntılı ve hafif bir şekilde öksürüyor. Bunun üzerine de yemek yemeği kesti sadece süt ve su içiyor. Mama değistirdik fakat hala yemiyor. Ne yapmalıyım lütfen yardım edin. Çok endişeleniyorum. Çok yaşlı bir kedi değil 1 yaşını biraz geçmiş bir kedi.

12 CEVAP

Süt mü ?kediler için süt zararlıdır süt vermeyin sindiremezler hele o yaştaki bi kedi hiç sindiremez onun yerine yoğurt verin azcık sulandırıp

SlnCkn

Dişleriyle ilgili bir sorun olduğundan yapıyor olabilir onun haricinde kesinlikle kediye süt vermeyin onlar için zararlı çünkü...

Hayvansever123345678 bence de haklısın ara sıra yoğurt verebilirsiniz onlar için faydalı❤

Haşlanmış tuzsuz yumurta ve tuzsuz peynirle de takviye edebilirsiniz mama yiyene kadar ayrıca bi vet.e başvurun mutlaka

Merzela

Veterinerr

Ozge00

Yalniz bu dedikleriniz ciddi bir durum. Istahsizlik, burun akintisi, oksuruk falan. Veteriner yardimi olmadan atlatmak zor.

Ozge00

Yas mama yiyor mu? Kuru mamasina karistirip verin. Sut icirmeyin ama yogurt verebilirsiniz. Dislerine bakin bir belki iltihap,curuk vs bir sey vardir mama yiyemiyordur

Seliniz

Bence bir veterinere gösterin havalardan değill gibime geldi bi de kediye süt verilmez grip fln olmuş olabilir hareketleri nasıl anlatın biraz

Ozge00

Astimi mi var? Oksurmesinin nedenini bilmek zor. Bogazini zorlandigi icin yutmakta zorlaniyordur belki. Ben veterinere danismanizi oneririm en azindan mesaj atin veya arayin. Umarim cok ciddi degildir

Ayseenur10

Veterinere götürün öksürük ciğerleriyle alakalı olabilir başka bi neden dolayı da olabilir. Bunu burada bilmemiz zor o yüzden daha fazla beklemeden veterinere gidin

Linsenpai

Kediye süt verilmez. O yüzden hasta olmuştur. Şaka gibi gerçekten

Melangoish

Normalde süt vermiyoruz elbette. Bulunduğum yerde veteriner yok onun için araba ile seyahat etmem gerek ve şu an bu olanaksız. Ne kuru ne de yaş mama yiyor 1 kereliğine süt denedik o da sadece su içmesin diye süt verildiği için hasta olmadı olsa öyle yazardım zaten.

Melangoish

Halsizliği yok hala aynı fakat sadede yemiyor. Dişlerini kontrol ettim sorun yok gibi. Bugünü geçirelim yarın veteriner yolunu tutacağız. Teşekkürler.