Bonnie Mama

Kedim için migrostan bonnie markalı bi mama aldım sanki biraz enerjisi azaldı gibi acaba besleyiciliği düşük bi mama mıydı? Kullananlar varsa yazabilir mi? Fotoğrafını bıraktım buraya.

9 CEVAP

yusufsaygin2

Kedilerinize başta market maması olan ve üzerinde Lider Food'un amblemi olan hiçbir mamayı vermeyin. Zira bunlar genelde besleyiciliği az olan, genelde sokak hayvanlarına aç kalmamaları için verilen mamalardan ibaret. İçeriğinde düzgün hiçbir şey yok. Ucuz etin yahnisi yenmeyeceği gibi ucuz mamanın da yenilmiyor :D İçeriğini şöyle bırakayım;
İşlenmiş Tavuk Proteini
Buğday
Mısır
Hayvansal Yağ
Balık Unu
Balık Yağı
Kurutulmuş Şeker Pancarı
Mısır Gluteni
Ciğer Aroması
Tuz
Keten Tohumu
Bira Mayası

bbeyzvv

market mamaları marka ayırt etmeksizin kesinlikle son çare ya hepsi birbirinden kötü kargoda yoğunluk var diye mamamı göndermediler market maması almamak için 15 kilo mamayı kendim gittim aldım fleğflğelgşelfşf

Ozge00

Evet icerigi bu sekilde olan bir mamanin kediye zarari dokunabilir. En kotu ihtimalle Purina one alin ama onu da onermek dogru olmaz tam. Onun yerine mystic veya bonacibo alabilirsiniz daha uygun

yusufsaygin2

Eğer yeni mama için durumunuz yoksa bir iki günlüğüne; tuzsuz peynir, yoğurt, suda kırılmış veya haşlanmış yumurta, kemiksiz tavuk veya et ile idare edebilirsiniz.. Sağlıklı günler. :')

Ve böyle marketlerden alabileceğimiz (migros vb.)güzel ,önerebileceğiniz mama varmı uygun fiyatlı?

yusufsaygin2

Kedilerinize başta market maması olan ve üzerinde Lider Food'un amblemi olan hiçbir mamayı vermeyin. Zira bunlar genelde besleyiciliği az olan, genelde sokak hayvanlarına aç kalmamaları için verilen mamalardan ibaret. İçeriğinde düzgün hiçbir şey yok. Ucuz etin yahnisi yenmeyeceği gibi ucuz mamanın da yenilmiyor :D İçeriğini şöyle bırakayım;
İşlenmiş Tavuk Proteini
Buğday
Mısır
Hayvansal Yağ
Balık Unu
Balık Yağı
Kurutulmuş Şeker Pancarı
Mısır Gluteni
Ciğer Aroması
Tuz
Keten Tohumu
Bira Mayası

yusufsaygin2

Sanırsam bütçeniz limitli. Bu bütçe ile Mystic, Bonacibo gibi mamalar alabilirsiniz.. Hiç yoktan iyidir :')

Çok üzüldüm şimdi belliydi bu hallerinden zaten ,yaş mama ve yoğurtla desteklesem bi süre olurmu acaba?

yusufsaygin2

Bence hiç gerek yok, direkt yeni mamanın siparişini oluşturabilirsiniz.. Bonnie mamanın içeriği sadece yetersiz olsaydı evet destekleyin derdim ama maalesef hem yetersiz hem de zararlı birkaç madde var içerisinde.